Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Atlético Goianiense

Raport pomeczowy Flamengo - Atlético Goianiense

Z kilkoma oszczędzonymi zawodnikami z pierwszego składu, Flamengo potrzebowało kilku minut, aby zbudować wysokie prowadzenie i ostatecznie pewnie wygrać 4:1 nad Atlético Goianiense w sobotni wieczór na stadionie Maracanã. W pierwszej połowie padły cztery gole: Lázaro, Marinho, Arturo Vidal (z rzutu karnego) i Victor Hugo przypieczętowali wynik dla gospodarzy - Wellington Rato pod koniec gry zaliczył honorowe trafienie dla Dragão. Stadion wypełniło ponad 64 tys. osób.

Było to czwarte z rzędu zwycięstwo Flamengo w Brasileirão. Dzięki temu drużyna prowadzona przez Dorivala Júniora, przynajmniej na chwilę weszła do G-4, gdyż Atlético Mineiro i Athletico Paranaense zagrają swoje spotkania w niedzielę i mogą ją wyprzedzić. Dzięki triumfowi, Rubro-Negro zajmują teraz czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów.

Była to szósta z rzędu porażka Atlético Goianiense w Campeonato Brasileiro. Ciesząc się korzystnym momentem w Copa do Brasil, gdzie pokonało Corinthians w pierwszym meczu 1/8 finału, Dragão nie może odbić się w Brasileiro i zajmuje 18. miejsce z 17 punktami. Zespół z Goiânii ma zaledwie dwa punkty przed czerwoną latarnią ligi Fortalezą.

Flamengo zabiło grę w pierwszej połowie. W debiutach Arturo Vidala i Évertona Cebolinhi jako starterów, 18-letni Victor Hugo skradł show. Pomocnik brał udział we wszystkich pierwszych trzech bramkach, a później sam wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry: otrzymał podanie od Ayrtona Lucasa i podciął futbolówkę nad wychodzącym bramkarzem Ronaldo. Pozostałe gole strzelili Lázaro, Marinho i Arturo Vidal (z rzutu karnego).

W swoim trzecim meczu dla Flamengo, Arturo Vidal strzelił swojego pierwszego gola. W przerwie powiedział, że był pod wrażeniem świętowania kibiców na stadionie Maracanã. "To sen, w którym żyję". - powiedział.

Obie drużyny wracają na boisko w ramach Brasileirão w najbliższą sobotę. Atlético Goianiense podejmować będzie Red Bull Bragantino na stadionie Antônio Accioly. Z kolei Flamengo zmierzy się z São Paulo na Morumbi.

Jednak wcześniej, zarówno Dragão, jak i Rubro-Negro zagrają w środę w południowoamerykańskich rozgrywkach klubowych. Atlético Goianiense zmierzy się na wyjeździe z Nacionalem w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Copa Sudamericana. Natomiast Flamengo, także na wyjeździe zagra z Corinthians w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Copa Libertadores.

FLAMENGO 4X1 ATLÉTICO GOIANIENSE - 20. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ)
WIDZÓW: 64.040
ARBITER: Caio Max Augusto Vieira (RN)
ASYSTENCI: Jean Marcio dos Santos (RN), Lorival Candido das Flores (RN)
VAR: Pablo Ramon Goncalves Pinheiro (RN)
BRAMKI: 21' Lázaro (1-0), 23' Marinho (2-0), 32' Vidal (3-0), 45'+5' Victor Hugo (4-0), 82' Wellington Rato (4-1)
ŻÓŁTE KARTKI: Ricardinho, Jorginho, Edson, Marlon Freitas, Léo Pereira, Jefferson, Willian Maranhão (ACG)
CZERWONA KARTKA: Luiz Fernando (ACG)

FLAMENGO: Santos; Matheuzinho (82' Rodinei), Fabrício Bruno, Pablo, Ayrton Lucas; Diego, Vidal (74' Thiago Maia), Victor Hugo (82' Éverton Ribeiro); Éverton Cebolinha, Lázaro (74' Vitinho), Marinho (74' Gabriel Barbosa). TRENER: Dorival Júnior.

ATLÉTICO GOIANIENSE: Ronaldo; Dudu, Edson Felipe (46' Klaus), Wanderson, Jefferson; Baralhas, Marlon Freitas (46' Willian Maranhão), Jorginho (64' Churín); Peglow (32' Léo Pereira), Ricardinho (31' Airton), Wellington Rato. TRENER: Jorginho.