Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Atlético Goianiense

Raport pomeczowy Flamengo - Atlético Goianiense

Brasileirão ma nowego lidera. Świadome, że odzyskanie prowadzenia zależy tylko od siebie, Flamengo pokazało, że dokładnie nauczyło się na błędach Palmeiras i Botafogo w sobotnią noc i nie dało szans na niespodziankę ze strony Atlético Goianiense w niedzielę na stadionie Maracanã. Imponujący od pierwszej minuty, zespół Tite skupił się na ataku, naciskał i miał Giorgiana de Arrascaetę, który był odpowiedzialny za znajdowanie przestrzeni i decydowanie o wyniku meczu. Urugwajczyk asystował przy golu Pedro w pierwszej połowie, sam strzelił gola w drugiej, zapewniając zwycięstwo 2:0 w meczu 20. kolejki Campeonato Brasileiro.

PIERWSZA POŁOWA

Z korzystnym wynikiem w kolejce, pełnym stadionem Maracanã i łagodną pogodą w Rio de Janeiro, scenariusz był idealny do odzyskania prowadzenia i Flamengo o tym wiedziało. Po potknięciach z Cuiabą i Fortalezą, zwycięstwo przed własną publicznością było konieczne. Drużyna Tite rozpoczęła z agresywnym podejściem do pressingu, szybkim odzyskiwaniem piłki i musiała być cierpliwa w szukaniu przestrzeni. Atlético Goianiense zagęszczało środek, ale Rubro-Negro szybko rozwinęli atak na lewym skrzydle. Ayrton Lucas, Éverton Cebolinha i Gérson krążyli w tej strefie, tworząc przestrzeń dla Giorgiana de Arrascaety. Gol był tylko kwestią czasu i tak się stało. Po krótkim rzucie rożnym, Guillermo Varela podał do Giorgiana de Arrascaety, który pięknie dośrodkował do Pedro, który z bliska strzelił gola: 1:0. Flamengo miało dziewięć strzałów i prawie 60% posiadania piłki, a minimalne prowadzenie do przerwy było łagodnym wynikiem dla Atlético Goianiense, które w końcówce zmusiło Matheusa Cunhę do wykonania świetnej interwencji.

DRUGA POŁOWA

Wejście Shaylona za Baralhę wzmocniło ofensywę Atlético Goianiense, które po przerwie ruszyło pełną parą. W ciągu pięciu minut goście oddali trzy strzały i Matheus Cunha musiał raz interweniować. Flamengo było pod presją i miało trudności z wyprowadzeniem piłki. Wysoki pressing gości przynosił efekt i przez 20 minut mecz był wyrównany. Brak skuteczności został jednak ukarany pięknym golem dla Flamengo po akcji na lewym skrzydle. Erick Pulgar oczyścił sytuację i podał do Ayrtona Lucasa, który idealnie zagrał do Giorgiana de Arrascaety, a ten ułożył sobie piłkę i precyzyjnie strzelił w róg bramki Pedro Rangela. Wynik 2:0 praktycznie zapewnił zwycięstwo, a zarówno Tite, jak i Vágner Mancini dokonali wielu zmian w swoich zespołach. Gra skoncentrowała się głównie w środku pola, ale Flamengo zawsze było bliżej trzeciego gola. Carlinhos miał świetną okazję po dośrodkowaniu Matíasa Viñy, jednak jego strzał zatrzymał się na bramkarzu Atlético Goianiense. To był ostatni ważny moment meczu, w którym nowy lider wszedł na boisko, aby wykonać swoje zadanie i je zrealizował.

ZAPISANE W HISTORII!

Giorgian de Arrascaeta decydujący o wynikach meczów dla Flamengo to żadna nowość. Statystyki to potwierdzają. Strzelając gola przeciwko Atlético Goianiense, Urugwajczyk wysunął się na drugie miejsce wśród najlepszych zagranicznych strzelców w historii Brasileirão. Teraz ma na koncie 57 goli, wyprzedzając Paolo Guerrero z 56 golami. Liderem rankingu jest Serb Dejan Petković z 83 golami. Giorgian de Arrascaeta osiągnął także 88 asyst w koszulce Flamengo. Od powrotu z Copa América, pomocnik jest absolutnym bohaterem zespołu, zdobywając dwa gole i dwie asysty w ostatnich trzech meczach.

SYTUACJA W TABELI

Flamengo ma teraz na swoim koncie 40 punktów i wyprzedza Botafogo różnicą bramek: 15 do 12. Nowy lider ma jednak o jeden mecz mniej niż rywal z Rio de Janeiro oraz Palmeiras, które jest trzecie z 36 punktami. Atlético Goianiense pozostaje na ostatnim miejscu w Campeonato Brasileiro, mając 12 punktów.

NASTĘPNE MECZE

Następne spotkanie w Brasileirão jest zaplanowane na noc z soboty na niedzielę przeciwko São Paulo na Morumbi. Wcześniej jednak Rubro-Negro zmierzą się z Palmeiras w nocy z środy na czwartek na stadionie Maracanã w ramach 1/8 finału Copa do Brasil.

Atlético Goianiense podejmie Vasco również w nocy z środy na czwartek w Goiânii, także w ramach 1/8 finału Copa do Brasil. W Brasileirão zagra z Botafogo w nocy z soboty na niedzielę na stadionie Antônio Accioly.

FLAMENGO 2:0 ATLÉTICO GOIANIENSE - 20. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Maracanã, Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: 61.883.
ARBITER: Gustavo Ervino Bauermann (SC).
ASYSTENCI: Thiaggo Americano Labes (SC), Alex dos Santos (SC).
VAR: Rodolpho Toski Marques (VAR-FIFA-PR).
ŻÓŁTE KARTKI: Erick Pulgar, Varela, Pedro (FLA), Hurtado, Pedro Henrique (ACG).
BRAMKI: 18’ Pedro (1:0), 61’ Arrascaeta (2:0).

FLAMENGO: Matheus Cunha; Varela (73’ Wesley), David Luiz, Léo Ortiz, Ayrton Lucas (81’ Viña); Erick Pulgar, Gérson, Arrascaeta (73’ Gabriel Barbosa); Luiz Araújo, Éverton Cebolinha (73’ Matheus Gonçalves), Pedro (80’ Carlinhos). TRENER: Tite.

ATLÉTICO GOIANIENSE: Pedro Rangel; Roni (78’ Yony González), Adriano Martins, Pedro Henrique, Rodallega; Gonzalo Freitas, Rhaldney (69’ Lucas Kal), Baralhas (46’ Shaylon); Janderson (78’ Maguinho), Jan Hurtado (69’ Derek), Luiz Fernando. TRENER: Vágner Mancini.