Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Atlético Mineiro

Raport pomeczowy Flamengo - Atlético Mineiro

Flamengo przegrało 0:3 z Atlético Mineiro w meczu rozgrywanym w ramach 36. kolejki Campeonato Brasileiro. Spotkanie, które odbyło się na zapełnionym stadionie Maracanã, zostało zdominowane przez drużynę gości, która narzuciła swój styl gry i była bardziej skuteczna. Rubro-Negro, potrzebujący zwycięstwa, aby utrzymać się przy życiu w walce o mistrzowski tytuł, mieli wieczór do zapomnienia; cały zespół zagrał źle, i w żadnym momencie nie zagrozili Galo. Dzięki zwycięstwu Alvinegro awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli, a podopieczni trenera Tite spadli na czwartą lokatę, znacznie zmniejszaną swoją szansę w walce o mistrzostwo.

PIERWSZA POŁOWA

Pierwsze 45 minut na stadionie Maracanã zapierało dech w piersiach. Flamengo i Atlético Mineiro atakowali od początku, ale pierwszego gola zdobyło Galo. Paulinho skorzystał z pięknego podania od Hulka i otworzył wynik starcia. Obie drużyny kontynuowały atak, ale po straconej bramce to Rubro-Negro stworzyli więcej zagrożeń - w dwóch sytuacjach po rzutach rożnych, Everson obronił dwie świetne główki Bruno Henrique i Léo Pereiry. Z drugiej strony, Hulk i Otávio zmusili Agustína Rossiego do interwencji.

DRUGA POŁOWA

Druga część meczu to świetna gra Edenílsona. Pomocnik podwyższył prowadzenie już w pierwszej minucie po przerwie, po błyskawicznym kontrataku poprowadzonym przez Paulinho. Flamengo próbowało zaatakować po wejściu Évertona Ribeiro i Gabriela Barbosy, ale pomocnik wkrótce po swoim wejściu doznał kontuzji. Podopieczni trenera Tite w drugiej połowie nie stanowili dużego zagrożenia dla bramki Eversona, który miał więcej pracy w pierwszej połowie. W kolejnym kontrataku Atlético Mineiro zakończyło mecz trafieniem Rubensa po podaniu Edenílsona do Pavóna.