Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Audax Rio

Raport pomeczowy Flamengo - Audax Rio

W przyśpieszonym meczu 5. kolejki Taça Guanabara z powodu gry w Klubowych Mistrzostwach Świata, Flamengo wygrało 1:0 w nocy z czwartku na piątek z Audax na stadionie Maracanã. Po bezproduktywnej pierwszej połowie, Rubro-Negro zdołali poprawić swoją wydajność w końcowej fazie spotkania. Matheus França oddał piękny strzał w 55. minucie meczu i był autorem jedynego gola, który zapewnił Flamengo zwycięstwo na otwarcie sezonu 2023.

Pierwsza połowa spotkania była dosyć senna. Flamengo wykazało pewne zaniepokojenie mając piłkę i skończyło się na zbyt dużym pośpiechu w kilku zagraniach. Zespół Audax był bardziej zintegrowany i zdołał nawet oddać więcej strzałów (w początkowej fazie 5 do 2), ale też nie stworzył pod bramką Rubro-Negro większego zagrożenia. W spotkaniu, w którym było niewiele akcji, najbardziej emocjonującym momentem było starcie między Emersonem Urso a Victorem Hugo, którego musiał zastąpić Éverton Araújo.

Flamengo wróciło na drugą połowę bardziej wyrównane. Mniej zdenerwowani i bardziej cierpliwi Rubro-Negro od razu po powrocie na murawę naciskali i w 55 minucie gry zdobyli zwycięskiego gola. Ładnie uderzył Matheus França, który zapewnił wygraną. Od tego momentu obie drużyny szukały bramki, ale klarownych okazji było niewiele. Ostatecznie Flamengo udało się utrzymać wynik i zdobyć pierwsze trzy punkty w rozgrywkach.

Flamengo wraca na boisko w niedzielę, kiedy na stadionie Maracanã podejmować będzie  Portuguesę. Natomiast tego samego dnia Audax zmierzy się z Botafogo na obiekcie Nilton Santos.

FLAMENGO 1 X 0 AUDAX - 5. KOLEJKA TAÇA GUANABARA

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ)
WIDZÓW: Wagner do Nascimento Magalhães
ASYSTENCI: Thiago Henrique Neto Corrêa Farinha, Thayse Marques Fonseca
BRAMKA: 55' Matheus França (1-0)
ŻÓŁTE KARTKI: Raphael Lopes, Emerson Urso (AUD)

FLAMENGO: Matheus Cunha; Wesley, Noga, Cleiton, Ramon; Igor Jesus, Victor Hugo (19' Everton Araújo), Matheus França (87' Lorran), Werton (80' Petterson); Thiaguinho, Mateusão (87' André). TRENER: Mário Jorge.

AUDAX: Leandro; Lucas Motta, Rafael Castro, Thomás Kayck, Kaio (82' PH); Keverton (67' Fabinho), Valderrama, Higor Leite, Clisman (46' Pablo Thomaz); Emerson Urso (67' Romarinho), Rapahel Lopes (67'Mateus Monteiro). TRENER: Júlio Lopes.