Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Bahia

Raport pomeczowy Flamengo - Bahia

Lider Campeonato Brasileiro pozostał czerwono-czarny. Flamengo było znacznie lepsze od Bahii, zwłaszcza w pierwszej połowie, a do tego grając przed ponad 50 tys. kibiców, pewnie wygrało z rywalem 2:0 po trafieniach Diego i Lucasa Paquetá. Dzięki zdobytemu kompletowi punktów, Rubro-Negro wrócili na szczyt ligowej tabeli i teraz mają na swoim koncie 17 punktów, o jedno oczko więcej niż wicelider São Paulo. W drugiej połowie baianos byli lepsi i mogli zdobyć gole, ale Diego Alves swoimi fantastycznymi interwencjami uratował swój zespół od straty goli, w tym w fenomenalny sposób obronił strzał z bliskiej odległości Élbera.

FLAMENGO 2 X 0 BAHIA

Stadion: Maracanã, Rio de Janeiro (RJ)
Arbiter: Jean Pierre Goncalves Lima (RS)
Asystenci: Leirson Peng Martins, Lucio Beiersdorf Flor (obaj z RS)
Widzów: 55.382
Żółte kartki: Gregore, Élber (BAH)
Gole: Diego, 41'/1ºT (1-0); Lucas Paquetá, 45'/1ºT (2-0)

FLAMENGO: Diego Alves; Rodinei, Léo Duarte (Thuler, 13'/2ºT), Rhodolfo, Renê; Jonas (Rômulo, intervalo), Lucas Paquetá, Diego; Éverton Ribeiro, Vinícius Júnior, Henrique Dourado (Jean Lucas, 34'/2ºT). Trener: Maurício Barbieri.

BAHIA: Anderson; João Pedro, Tiago, Lucas Fonseca, Mena; Gregore (Flávio, 29'/2ºT), Élton, Régis (Allione, 29'/2ºT), Vinícius (Júnior Brumado, 23'/2ºT), Zé Rafael; Élber. Trener: Guto Ferreira.