Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Bahia

Raport pomeczowy Flamengo - Bahia

W bezpośrednim starciu o prowadzenie w Campeonato Brasileiro oraz ponownym spotkaniu Évertona Ribeiro z byłym klubem, Flamengo wygrało 2:1 z Bahią w czwartkową noc na stadionie Maracanã w ramach 10. kolejki. Gérson otworzył wynik dla Rubro-Negro. Jednak drużyna gości, która zagrała dobrze w pierwszej połowie, wyrównała dzięki bramce Everaldo. W doliczonym czasie gry drugiej połowy David Luiz wpisał się na listę strzelców po strzale głową i zapewnił klubowi z Rio de Janeiro pierwsze miejsce w tabeli.

PODSUMOWANIE PIERWSZEJ POŁOWY

Flamengo miało krótki moment presji na początku meczu, ale nie minęło dużo czasu, zanim Bahia narzuciła swoje tempo, stwarzając więcej szans - szczególnie ofensywne akcje przez prawą stronę z Gilberto na czele. Drużyna Rogério Ceniego zaczęła kontrolować posiadanie piłki na stadionie Maracanã i dominowała w środku pola. Co ciekawe, to właśnie w tym momencie gry Gérson otworzył wynik po asyście od solenizanta Pedro.

Niewiele ponad dziesięć minut później Bahia wyrównała pięknym golem: Kanu zagrał świetną piłkę do Jean Lucasa, który znalazł Everaldo, a ten wygrał pojedynek z Ayrtonem Lucasem. Później najlepszą szansę miał Éverton Cebolinha, który strzelił obok bramki, ale piłka wcześniej dotknęła jego ręki.

PODSUMOWANIE DRUGIEJ POŁOWY

Po tym, jak Éverton Cebolinha poczuł dyskomfort w prawym biodrze, Tite wprowadził Bruno Henrique na drugą połowę. Bahia zaczęła od wymiany podań, ale nie potrafiła stworzyć większego zagrożenia w polu karnym Rubro-Negro. Flamengo zaczęło narzucać rytm gry, a obrona dobrze radziła sobie z ewentualnymi próbami ofensywnymi drużyny Rogério Ceniego.

Bahia dokonała zmian i próbowała przyspieszyć tempo gry z Bielem i Ademirem, ale Flamengo pozostało lepsze w drugiej połowie. W doliczonym czasie gry Gérson wykonał rzut wolny z bliskiej odległości od linii końcowej po prawej stronie, David Luiz wyskoczył do główki i zdobył zwycięskiego gola dla podopiecznych Tite, zapewniając drużynie prowadzenie w Brasileirão.

PONOWNE SPOTKANIE Z HOŁDAMI

Pojedynek na stadionie Maracanã był ponownym spotkaniem Flamengo z Évertonem Ribeiro, obecnie w Bahii. Pomocnik został uhonorowany przez kibiców, którzy przygotowali trzy specjalne bannery z podziękowaniami dla byłego kapitana. Na zewnątrz stadionu kibice rozdawali również naklejki z napisem "Dziękujemy, kapitanie!" jako hołd dla rodziny Évertona Ribeiro.

Zawodnik Bahii otrzymał wyrazy uznania od byłych kolegów z drużyny, a po meczu pozdrowił kibiców Flamengo na trybunach.

NASTĘPNE MECZE

Nowy lider Brasileirão, Flamengo, zajmuje pierwsze miejsce przed niedzielnym klasykiem przeciwko Fluminense, które znajduje się na ostatnim miejscu. Mecz odbędzie się ponownie na stadionie Maracanã. Bahia natomiast zmierzy się z Cruzeiro u siebie, również w niedzielę, w 11. kolejce rozgrywek.

SYTUACJA W TABELI

Dzięki wynikowi na stadionie Maracanã, Flamengo obejmuje prowadzenie w Campeonato Brasileiro z 21 punktami. Bahia natomiast traci dwie pozycje i spada na piąte miejsce w tabeli.

ZACHOWANIE ZWYCIĘSKIEJ PASSY

Zwycięstwo na stadionie Maracanã sprawia, że Flamengo utrzymuje 100% skuteczności w meczach przeciwko trenerowi Rogério Ceniemu. To 12 zwycięstw w 12 meczach, z 26 bramkami strzelonymi i sześcioma straconymi.

FLAMENGO 2 X 1 BAHIA - 11. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: 49.909.
ARBITER: Braulio da Silva Machado (FIFA/SC).
ASYSTENCI: Nailton Junior de Sousa Oliveira (FIFA/CE), Eduardo Goncalves da Cruz (MS).
VAR: Rafael Traci (SC).
ŻÓŁTE KARTKI: Léo Ortiz (FLA), Jean Lucas (BAH).
BRAMKI: 22’ Gérson (1:0), 34’ Everaldo (1:1), 90+3’ David Luiz (2:1).

FLAMENGO: Rossi; Wesley, David Luiz, Léo Pereira, Ayrton Lucas (85’ Cleiton); Léo Ortiz (76’ Evertton Araújo), Gérson, Lorran (64’ Gabriel Barbosa); Luiz Araújo (64’ Allan), Éverton Cebolinha (46’ Bruno Henrique), Pedro. TRENER: Tite.

BAHIA: Marcos Felipe; Gilberto, Gabriel Xavier, Kanu, Luciano Juba; Caio Alexandre (90+3’ Rezende), Jean Lucas, Éverton Ribeiro (84’ Carlos De Pena), Cauly (79’ Biel); Everaldo (78’ Ademir), Thaciano (85’ Estupiñán). TRENER: Rogério Ceni.