Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Bahia

flamengol.net

Raport pomeczowy Flamengo - Bahia

Przy ponad 65 tysiącach osób na stadionie Maracanã, Flamengo ponownie pokonało Bahię - po golu Giorgiana de Arrascaety, który trafił do siatki po akcji Bruno Henrique na początku drugiej połowy - i awansowało do kolejnego półfinału Copa do Brasil. To 17. udział Rubro-Negro w półfinale krajowego pucharu, co jest nowym rekordem - Grêmio ma na swoim koncie 16 półfinałów.

Mecz był wyrównany, ale Flamengo stwarzało większe zagrożenie. Najlepszą szansę Bahia miała w pierwszych minutach, kiedy Éverton Ribeiro podał do Everaldo, który stanął sam na sam z Matheusem Cunhą, ale napastnik zmarnował okazję.

PIERWSZA POŁOWA

W pierwszej połowie wynik nie został otwarty, ale na stadionie Maracanã oglądaliśmy dobry mecz. Już w pierwszych minutach były kapitan Flamengo pokazał swoje umiejętności. Éverton Ribeiro zagrał idealną piłkę, o jakiej marzy każdy napastnik. Everaldo stanął oko w oko z Matheusem Cunhą, ale strzelił obok bramki.

Flamengo szybko się pozbierało i przez większość pierwszej połowy było lepszym zespołem. Podopieczni trenera Tite mocno naciskali Bahię przy wyprowadzaniu piłki, a Luiz Araújo był najlepszym zawodnikiem - zarówno w tworzeniu akcji, jak i w grze obronnej. Najlepszą szansę stworzyli po rzucie rożnym wykonywanym przez Giorgiana de Arrascaetę. Piłka trafiła do Bruno Henrique, który obrócił się i oddał strzał, który świetnie obronił Marcos Felipe.

DRUGA POŁOWA

W drugiej połowie Bahia kontynuowała swoją strategię utrzymywania się przy piłce, ale brakowało jej skuteczności. Czego nie brakowało Flamengo i Luizowi Araújo - najlepszemu zawodnikowi na boisku. Zmarnował on jedną okazję na początku drugiej połowy, ale później Léo Ortiz, Bruno Henrique i Giorgian de Arrascaeta byli bezlitośni. Urugwajczyk strzelił gola w 54. minucie, praktycznie rozstrzygając mecz.

Rogério Ceni szybko dokonał czterech zmian w drugiej połowie, ale obraz gry się nie zmienił. Flamengo było w stanie nawet oszczędzać siły – Giorgian de Arrascaeta i Ayrton Lucas zeszli z boiska z powodu zmęczenia.

REKORD

Po przegranej w finale w zeszłym roku, Flamengo wygrało 2:0 w dwumeczu z Bahią, która próbowała awansować do swojego pierwszego półfinału Copa do Brasil. Zespół z Rio de Janeiro po raz kolejny awansował do półfinału tych rozgrywek. To rekord: 17 udziałów wśród czterech najlepszych zespołów od momentu utworzenia turnieju w 1989 roku. Prześcignęli Grêmio, które ma 16 półfinałów.

KOLEJNA PORAŻKA ROGÉRIO CENIEGO

Mistrz Brazylii z 2020 roku z Flamengo, Rogério Ceni, nie ma łatwego życia przeciwko swojemu byłemu zespołowi. Jako trener rozegrał swój 14. mecz przeciwko Rubro-Negro. Niewiarygodnie, przegrał wszystkie. To 14 porażek w 14 meczach przeciwko zespołowi z Rio de Janeiro.

NASTĘPNE MECZE

Flamengo zmierzy się z Vasco w niedzielę na stadionie Maracanã w ramach rozgrywek Campeonato Brasileiro w Rio de Janeiro. Z kolei tego samego dnia na Arena Fonte Nova Bahia podejmie Atlético Mineiro.

PÓŁFINAŁ COPA DO BRASIL

W półfinale Flamengo i Corinthians są z jednej strony drabinki, a Vasco i Atlético Mineiro z drugiej. Brazylijska Konfederacja Piłki Nożnej (CBF) jeszcze przeprowadzi losowanie gospodarzy, ale mecze zaplanowane są na pierwszy i trzeci tydzień października. W międzyczasie odbędą się mecze reprezentacyjne.

FLAMENGO 1:0 BAHIA - PÓŁFINAŁ COPA DO BRASIL

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: 65.662.
ARBITER: Braulio da Silva Machado (FIFA - SC).
ASYSTENCI: Guilherme Dias Camilo (FIFA - MG), Alex Ang Ribeiro (FIFA - SP).
VAR: Daiane Muniz (FIFA - SP).
ŻÓŁTE KARTKI: Bruno Henrique (FLA), Gabriel Xavier, Iago (BAH).
BRAMKA: 54' Arrascaeta (1:0).

FLAMENGO: Matheus Cunha; Wesley, Fabrício Bruno, Léo Pereira, Ayrton Lucas (78' Varela); Léo Ortiz, Evertton Araújo (87' Allan), Arrascaeta (71' Gabriel Barbosa), Gérson; Luiz Araújo (88' Erick Pulgar), Bruno Henrique (88' Matheus Gonçalves). TRENER: Tite.

BAHIA: Marcos Felipe; Santiago Arias, Gabriel Xavier, Kanu, Luciano Juba (84' Iago); Caio Alexandre, Jean Lucas, Éverton Ribeiro (71' Carlos de Pena), Cauly (58' Luciano Rodríguez); Thaciano (70' Rafael Ratão), Everaldo (59' Ademir). TRENER: Rogério Ceni.