Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Boavista

Raport pomeczowy Flamengo - Boavista

Flamengo pewnie wygrało 4:0 z Boavistą na zakończenie 9. kolejki Taça Guanabara. Gole Luiza Araújo, Pedro i Arrascaety (dwa) zapewniły Rubro-Negro odzyskanie fotela lidera i gwarancję awansu do półfinału Campeonato Carioca.

PIERWSZA POŁOWA

Flamengo dominowało przez pierwsze 45 minut. Podopieczni trenera Tite szybko, już w 8. minucie, otworzyli wynik po trafieniu Luiza Araújo, który był jednym z wyróżniających się zawodników pierwszej połowy. Niedługo potem, w 12. minucie, Pedro podwyższył prowadzenie po uderzeniu głową. Boavista próbowała się bronić i szukała kontrataków, ale Rubro-Negro utrzymywali intensywność i kontrolowali posiadanie piłki bez większych problemów. Pedro stracił dwie dobre okazje na powiększenie prowadzenia Flamengo, a Luiz Araújo trafił w słupek. Rubro-Negro zakończyli pierwszą połowę z 60% posiadania piłki i 17 strzałami, z czego sześć stanowiły klarowne szanse na zdobycie gola.

DRUGA POŁOWA

Flamengo utrzymało tempo z pierwszej połowy, szczególnie w początkowych minutach. Rubro-Negro nadal kontrolowali grę i utrzymywali wysokie tempo. Po zmianie stron boiska oddano 11 strzałów. Giorgian de Arrascaeta uwieńczył dobrą grę, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców w drugiej połowie. Wynik nie był jeszcze wyższy ze względu na niewykorzystany rzut karny przez Pedro. Filipe Cândido dokonał zmian, próbując zneutralizować Flamengo, ale mu się to nie udało. Tite stopniowo dokonywał zmian w składzie. Gabriel Barbosa i Bruno Henrique byli pierwszymi, którzy wyszli na boisko. Matías Viña zadebiutował w koszulce Rubro-Negro, a Wesley i Cleiton również dostali szansę.

DEBIUT MATÍASA VIÑY

Urugwajski obrońca w końcu zadebiutował w Flamengo. Ogłoszony podczas okresu treningowego w Stanach Zjednoczonych, Matías Viña zagrał pierwszy mecz dopiero przeciwko Boaviście. W ostatnich dniach zawodnik przebywał we Włoszech, aby być obecny przy narodzinach swojej pierwszej córki.

Lewy obrońca został zaprezentowany w poniedziałek w Ninho do Urubu. Przeciwko Boaviście zasiadł na ławce rezerwowych i pojawił się na boisku w drugiej połowie, ciesząc się pierwszymi minutami jako zawodnik Flamengo.

TERMINARZ

Flamengo zmierzy się z Fluminense w najbliższą niedzielę na stadionie Maracanã w ramach 10. kolejki Campeonato Carioca. Tego samego dnia Boavista zagra z Sampaio Corrêa w Bacaxá.

FLAMENGO 4:0 BOAVISTA - 9. KOLEJKA TAÇA GUANABARA

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: 35.713.
ARBITER: Alex Gomes Stefano.
ASYSTENCI: Luiz Claudio Regazone, Hugo Filemon Soares Pinto.
VAR: Rodrigo Carvalhaes de Miranda.
ŻÓŁTE KARTKI: Matheus Lucas, Sheldon (BVT).
BRAMKI: 8' Luiz Araújo (1:0), 12' Pedro (2:0), 70' Arrascaeta (3:0), 86' Arrascaeta (4:0).

FLAMENGO: Rossi; Varela (82' Wesley), David Luiz, Léo Pereira (75' Cleiton), Ayrton Lucas (75' Viña); Igor Jesus, De la Cruz, Arrascaeta; Luiz Araújo (68' Bruno Henrique), Éverton Cebolinha, Pedro (68' Gabriel Barbosa). TRENER: Tite.

BOAVISTA: Andre Luiz; Pablo Maldini, Sheldon, Gabriel Almeida, Alyson; William Oliveira, Crystopher (46' Abner Vinícius), Ryan Guilherme (80' Léo Costa); Matheus Alessandro (17' Erick Flores), Jeffinho (46' Matheus Ludke), Matheus Lucas (46' Cristian). TRENER: Filipe Cândido.