Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Bolívar

Raport pomeczowy Flamengo - Bolívar

Flamengo nie dało Bolívarowi żadnych szans na stadionie Maracanã i pewnie wygrało 4:0 w nocy z środy na czwartek w meczu rozgrywanym w ramach 5. kolejki fazy grupowej Copa Libertadores. Wynik utrzymuje drużynę trenera Tite przy życiu w rozgrywkach, a awans do 1/8 finału zależy wyłącznie od nich samych. Rezultat został niemal w całości wypracowany w pierwszej połowie, z bramkami Gérsona, Ayrtona Lucasa i Évertona Cebolinhi. W drugiej połowie Pedro dopełnił wynik.

PIERWSZA POŁOWA

Pierwsza minuta meczu wyznaczyła tempo, w jakim Flamengo grało przez całą pierwszą połowę. Éverton Cebolinha popisał się dobrą indywidualną akcją na skrzydle i znalazł wolnego Gérsona w polu karnym, który wpisał się na listę strzelców. Następnie Giorgian de Arrascaeta był bliski podwyższenia wyniku, ale jego strzał był niecelny. Bolívar wykorzystał przestrzeń pozostawioną za obroną Rubro-Negro i próbował odpowiedzieć strzałem w słupek Pato Rodrígueza. Jednak obrona boliwijskiej drużyny pozostała bardzo niezorganizowana, co dało przestrzeń do ataków gospodarzy. Giorgian de Arrascaeta i Pedro zostali powstrzymani świetnymi interwencjami Carlosa Lampe. W 37. minucie Ayrton Lucas wykorzystał odbitą piłkę w polu karnym, aby podwyższyć wynik. Kilka minut później Nicolás de la Cruz przerwał wyjście Ramiro Vaca, a piłka trafiła do Pedro, który wystawił ją do Évertona Cebolinhy, który strzelił gola.

DRUGA POŁOWA

Flamengo wróciło po przerwie nieco bardziej cofnięte, odczuwając pewną presję ze strony Bolívaru, ale szybko odzyskało kontrolę nad grą. W 55. minucie Gérson zagrał dobrą piłkę w pole karne, a Rubro-Negro zdobyli czwartą bramkę za sprawą trafienia Pedro. Intensywność gry Flamengo utrzymywała się dzięki zmianom - na boisko weszli Gabriel Barbosa, Luiz Araújo i Lorran, zastępując Pedro, Évertona Cebolinhę i Giorgiana de Arrascaetę. Goście z Boliwii nie potrafili skutecznie zareagować, popełniali wiele błędów w podaniach i polegali na indywidualnych akcjach Bruno Sávio, które nie przynosiły efektu przeciwko szczelnej obronie Flamengo. Drużyna Tite grała w wysokim tempie do końca meczu i mogła zdobyć więcej bramek, ale dobry strzał Ayrtona Lucasa zatrzymał się na słupku.

SYTUACJA W TABELI

Dzięki zwycięstwu Flamengo awansowało o jedną pozycję i teraz zajmuje drugie miejsce w Grupie E z siedmioma punktami. To tyle samo co Palestino, które jest gorsze w kryteriach rozstrzygających. Bolívar nadal ma dziesięć punktów i zajmuje pierwsze miejsce. Stawkę zamyka Millonarios, które ma tylko trzy oczka i nie ma już szans nawet na awans do Copa Sudamericana.

NASTĘPNE MECZE

W najbliższą środę Flamengo jedzie do Manaus, aby zagrać z Amazonas w ramach rewanżowego meczu trzeciej rundy Copa do Brasil.

W następnym tygodniu Flamengo wróci do rozgrywek w Copa Libertadores, aby zmierzyć się z kolumbijskim Millonarios, który nie ma już szans na awans, nawet do Copa Sudamericana.

Decyzja Brazylijskiej Konfederacji Piłki Nożnej (CBF) spowodowała zawieszenie rozgrywek Campeonato Brasileiro na dwie kolejki z powodu tragicznej powodzi w stanie Rio Grande do Sul. Dlatego Rubro-Negro nie zagrają w nadchodzący weekend.

FLAMENGO 4 x 0 BOLÍVAR - 5. KOLEJKA COPA LIBERTADORES

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: 63.169.
ARBITER: Andrés Matonte (Urugwaj).
ASYSTENCI: Carlos Barreiro, Horacio Ferreiro (Urugwaj).
VAR: Carlos Orbe (Equador).
ŻÓŁTE KARTKI: Gabriel Barbosa (FLA), José Segredo, Sávio (BOL).
BRAMKI: 1' Gérson (1:0), 37' Ayrton Lucas (2:0), 42' Éverton Cebolinha (3:0), 55' Pedro (4:0).

FLAMENGO: Rossi; Varela, Fabrício Bruno, Léo Pereira (37' David Luiz), Ayrton Lucas; Allan, De la Cruz (59' Igor Jesus), Gérson, Arrascaeta (69' Lorran); Éverton Cebolinha (69' Luiz Araújo), Pedro (69' Gabriel Barbosa). TRENER: Tite.

BOLÍVAR: Lampe; Saavedra (80' Rocha), Orihuela, Ordóñez, Sagredo; Justiniano, Saucedo, Vaca (67' Lucas Chávez), Sávio; Patito Rodríguez (67' Henry Vaca), Da Costa. TRENER: Flavio Robatto.