Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Botafogo

Raport pomeczowy Flamengo - Botafogo

Po słabej grze Flamengo przegrało 0:2 z Botafogo w niedzielnym meczu rozegranym na stadionie Maracanã w ramach 4. kolejki Campeonato Brasileiro. Bramki w spotkaniu zdobyli Luiz Henrique i Savarino.

Podopieczni trenera Tite mieli większe posiadanie piłki (57% do 43%) i oddali więcej strzałów (14 do 9), ale nie zdołali wykorzystać okazji. Bramkarz John obronił tylko jedno uderzenie w pierwszej połowie, kiedy główka Pedro została odbita przez Damiána Suáreza. Oprócz dwóch goli, Botafogo zmusiło Agustína Rossiego do świetnej interwencji po strzale Jeffinho w drugiej połowie. Po dominacji Flamengo w pierwszej połowie, zespół prowadzony przez trenera Artura Jorge zaprezentował lepszą grę w drugiej połowie i dobrze wykorzystał kontry.

Luiz Henrique strzelił fantastycznego gola na początku drugiej połowy po wyćwiczonym rzucie rożnym. W doliczonym czasie gry Savarino ustalił wynik po podaniu od Jeffinho. Botafogo może zakończyć tę kolejkę na fotelu lidera, jeśli Red Bull Bragantino nie pokona Fortalezy.

CZARNA PANTERA

Luiz Henrique strzelił swojego pierwszego gola przeciwko Flamengo i zaskoczył wszystkich swoją celebracją. Po otwarciu wyniku na stadionie Maracanã, napastnik pobiegł do ławki rezerwowych i poprosił o maskę Czarnej Pantery, którą użył podczas świętowania w 52. minucie klasyku. Cztery minuty później otrzymał żółtą kartkę za faul na Nicolásie de la Cruzie, a w 59. minucie został zmieniony.

PRZERWANA SEKWENCJA

Botafogo przerwało serię 12 klasyków Flamengo bez porażki. Rubro-Negro nie doznali porażki grając z lokalnymi rywalami od prawie roku. Co ciekawe, sprawcą ostatniej porażki byli Alvinegro.

SYTUACJA W TABELI

Botafogo z dorobkiem 9 punktów prowadzi w Campeonato Brasileiro. Podopieczni trenera Artura Jorge mogą zostać wyprzedzeni przez Red Bull Bragantino, które ma 7 punktów i zmierzy się z Fortalezą. Athletico Paranaense i Internacional z 6 punktami mogą wyprzedzić Alvinegro tylko w przypadku zwycięstwa i odrobienia różnicy bramek. Flamengo ma na swoim koncie 7 oczek.

KOLEJNE MECZE

Flamengo i Botafogo teraz przystępują do rywalizacji w Copa do Brasil. W nocy z środy na czwartek Rubro-Negro zmierzą się z Amazonas na stadionie Maracanã. Natomiast Alvinegro zagra w nocy z czwartku na piątek z Vitórią na Nilton Santos.

W Campeonato Brasileiro, Flamengo zagra w sobotę na wyjeździe z Red Bull Bragantino, a w niedzielę Botafogo podejmie u siebie Bahię.

FLAMENGO 0:2 BOTAFOGO - 4. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: 53.683.
ARBITER: Raphael Claus (Fifa-SP).
ASYSTENCI: Danilo Ricardo Simon Manis (Fifa-SP), Evandro de Melo Lima (SP).
ŻÓŁTE KARTKI: De La Cruz (FLA); Savarino, Danilo Barbosa, Jeffinho (BOT).
BRAMKI: 53’ Luiz Henrique (0:1); 90+3’ Savarino (0:2).

FLAMENGO: Rossi; Varela (66’ Wesley), Fabrício Bruno, Léo Pereira, Ayrton Lucas (85’ Viña); Erick Pulgar (46’ Allan), De la Cruz, Arrascaeta (70’ Lorran); Luiz Araújo (66’ Gérson), Bruno Henrique, Pedro. TRENER: Tite.

BOTAFOGO: John; Damián Suárez, Lucas Halter (72’ Alexander Barboza), Bastos, Hugo; Danilo Barbosa (68’ Gregore), Marlon Freitas, Eduardo (60’ Tchê Tchê); Luiz Henrique (60’ Jeffinho), Savarino, Junior Santos (68’ Diego Hernández). TRENER: Artur Jorge.