Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Bragantino

Raport pomeczowy Flamengo - Bragantino

W nocy z czwartku na piątek Flamengo wygrało 1:0 z Red Bull Bragantino na stadionie Maracanã w meczu zaległej 30. kolejki Campeonato Brasileiro i realnie włączyło się do walki o mistrzowski tytuł w 2023 roku. Dzięki bramce Giorgiana de Arrascaety podopieczni Tite doszli do czwartego meczu z rzędu bez porażki w sezonie, wypchnęli drużynę z São Paulo z pierwszej czwórki i awansowali na trzecie miejsce, tracąc dwa punkty do lidera - Palmeiras, który ma 62 punkty.

ZACIĘTA PIERWSZA POŁOWA

Pierwsza połowa była bardzo emocjonująca na stadionie Maracanã. Red Bull Bragantino zaczęło lepiej i miało lepsze okazje bramowe w pierwszej połowie gry. Juninho Capixaba był najgroźniejszym zawodnikiem, atakując lewą stroną, ale to Aderlan zmarnował najlepszą szansę, wychodząc sam na sam z Agustínem Rossim, ale strzelił obok bramki. Flamengo poprawiło się w grze i zagroziło bramce Cleitona za sprawą Évertona Cebolinhy. W dwóch akcjach po rzutach rożnych, podopieczni trenera Tite stworzyli wiele zagrożeń, zmuszając bramkarza Red Bull Bragantino do interwencji.

DRUGA POŁOWA: POPRZECZKA I GOL

Druga połowa była równie ekscytująca jak pierwsza. Na początku Léo Pereira niemal strzelił bramkę uderzając z przewrotki, po dobrej akcji Évertona Cebolinhy. Później Eduardo Sasha trafił głową w poprzeczkę. W 75. minucie wreszcie padł gol: Giorgian de Arrascaeta świetnie zagrał z Erickiem Pulgarem i wpisał się na listę strzelców, zapewniając Flamengo ważne trzy punkty.

SYTUACJA W TABELI

Zwycięstwo sprawiło, że Flamengo awansowało z szóstej na trzecią pozycję, osiągając 60 punktów, zaledwie dwa punkty za liderem Brasileirão, czyli Palmeiras. Natomiast Red Bull Bragantino pozostało z 59 oczkami i straciło szansę na zrównanie się z Palmeiras. Po porażce drużyna z São Paulo spadła nawet na piąte miejsce, wypadając poza strefę G-4.

TERMINARZ

Flamengo wraca na boisko w niedzielę, kiedy zmierzy się z América Mineiro. Mecz odbędzie się w Uberlândii na stadionie Parque do Sabiá. Tego samego dnia Red Bull Bragantino natomiast zagra z Internacional na Beira-Rio. Oba spotkania odbędą się w ramach 35. kolejki Campeonato Brasileiro.

FLAMENGO 1:0 RED BULL BRAGANTINO - 30. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Maracanã, no Rio de Janeiro.
WIDZÓW: 57.999.
ARBITER: Bráulio da Silva Machado (FIFA)-SC.
ASYSTENCI: Bruno Boschilia (FIFA)-PR, Eduardo Goncalves da Cruz-MS.
VAR: Rodrigo D Alonso Ferreira-SC.
ŻÓŁTE KARTKI: Matheuzinho, Fabrício Bruno, Ayrton Lucas (FLA) Juninho Capixaba, Helinho (RBB).
CZERWONA KARTKA: 87' Thiago Borba (RBB).
BRAMKA: 75' Arrascaeta (1:0).

FLAMENGO: Rossi; Matheuzinho (46' Wesley), Fabrício Bruno, Léo Pereira, Ayrton Lucas; Thiago Maia (69' Bruno Henrique), Gérson, Arrascaeta; Luiz Araújo (46' Pulgar), Éverton Cebolinha, Pedro (89' Varela). TRENER: Tite.

RED BULL BRAGANTINO: Cleiton; Aderlan (56' Henry Mosquera), Léo Ortiz, Luan Cândido, Juninho Capixaba (78' Guilherme Lopes), Jadsom, Lucas Evangelista, Matheus Fernandes (78' Thiago Borbas), Helinho (84' Alejandro), Sasha, Vitinho (56' Andress Hurtado). TRENER: Pedro Caixinha.