Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Bragantino

Raport pomeczowy Flamengo - Bragantino

W wieczór, który był debiutem Michaela, strzelca otwierającej bramki na stadionie Maracanã, Flamengo wygrało 2:1 z Red Bull Bragantino w meczu rozgrywanym w ramach 24. kolejki Campeonato Brasileiro. Po tym, jak napastnik zdobył gola głową w pierwszej połowie, goście z Bragança Paulista wyrównali w drugiej połowie dzięki bramce Douglasa Mendesa, po błędzie Allana. W kolejnej akcji Raul strzelił samobójczego gola, co zapewniło zwycięstwo Rubro-Negro.

PIERWSZA POŁOWA

Red Bull Bragantino lepiej rozpoczęło pierwszą połowę i niemal zdobyło bramkę, gdy Jhon Jhon trafił w słupek po strzale z obrębu pola karnego, po rzucie wolnym wykonywanym przez Gustavinho. Chwilę później David Luiz omal nie strzelił gola samobójczego, próbując podać piłkę do Agustína Rossiego. Flamengo jednak otworzyło wynik w 16. minucie. Luiz Araújo dośrodkował w pole karne, a Michael - który powrócił do klubu - zdobył bramkę głową. Ten gol dodał skrzydeł Rubro-Negro, którzy stworzyli kolejną groźną sytuację dzięki Michaelowi, ale tym razem Cleiton obronił jego strzał.

DRUGA POŁOWA

Druga połowa rozpoczęła się dynamicznie na stadionie Maracanã. Szukając wyrównania, Red Bull Bragantino ruszyło do ataku i doprowadziło do remisu po rzucie rożnym w 57. minucie. Lincoln wrzucił piłkę w pole karne, Allan się pomylił i główkował do tyłu. Piłka trafiła do Douglasa Mendesa, który bez problemu skierował ją do bramki. Jednak radość gości nie trwała długo. Już przy pierwszej akcji po golu wyrównującym Luiz Araújo minął obrońcę i dośrodkował z prawej strony. Eduardo próbował wybić piłkę, ale ta odbiła się od Raula i wpadła do bramki. Przy prowadzeniu 2:1 Rubro-Negro kontrolowali mecz, aby utrzymać zwycięstwo.

SYTUACJA W TABELI

Dzięki zwycięstwu Flamengo ma na swoim koncie 44 punkty i zajmuje czwarte miejsce w tabeli Campeonato Brasileiro. Rubro-Negro tracą cztery punkty do lidera Fortalezy - zarówno Flamengo, jak i Fortaleza mają jeden mecz mniej niż Botafogo i Palmeiras, które zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Red Bull Bragantino, z 27 punktami, spadło na 14. miejsce w tabeli.

NASTĘPNE MECZE

Oba zespoły wracają do rywalizacji w Campeonato Brasileiro w niedzielę. Flamengo uda się na stadion Neo Química Arena, by zmierzyć się z Corinthians, natomiast Bragantino podejmie Bahię na stadionie Nabi Abi Chedid. Oba mecze odbędą się w ramach 25. kolejki. Zanim jednak do tego dojdzie, Flamengo czeka spotkanie w ramach Copa do Brasil. W nocy ze środy na czwartek Rubro-Negro zmierzą się z Bahią w pierwszym ćwierćfinałowym starciu na swoim stadionie.

"ROBOCIK" POWRÓCIŁ!

Po powrocie do Flamengo, Michael był jednym z wyróżniających się zawodników meczu. Napastnik strzelił bramkę już w 16. minucie i stworzył jeszcze kilka groźnych sytuacji w pierwszej połowie. W drugiej połowie również był aktywny, ale pod koniec spotkania opadł z sił. Był to jego 24. gol w koszulce Rubro-Negro. W swojej pierwszej przygodzie w klubie napastnik strzelił 23 bramki w 105 meczach.

FLAMENGO 2:1 RED BULL BRAGANTINO - 24. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: 30.225.
ARBITER: Gustavo Ervino Bauermann (SC).
ASYSTENCI: Bruno Boschilia (PR), Gizeli Casaril (SC).
VAR: Rafael Traci (SC).
ŻÓŁTE KARTKI: Bruno Henrique (FLA); Jadsom (BRA).
BRAMKI: 16' Michael (1:0); 57' Douglas Mendes (1:1); 59' sam. Raul (2:1).

FLAMENGO: Rossi; Wesley, Léo Ortiz, David Luiz, Léo Pereira (74' Ayrton Lucas); Erick Pulgar (83' Fabrício Bruno), Allan (90' Evertton Araújo), Gérson (73' Lorran); Luiz Araújo (83' Varela), Bruno Henrique, Michael. TRENER: Matheus Bacchi (zastępstwo za Tite).

RED BULL BRAGANTINO: Cleiton; Andrés Hurtado, Douglas Mendes, Eduardo, Luan Cândido (32' Guilherme Lopes); Jadsom (46' Lincoln), Raul (85' Riquelme), Gustavo Neves (86' Chumbinho), Henry Mosquera; Eduardo Sasha, Jhon Jhon (78' Vinicinho). TRENER: Pedro Caixinha.