Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Cruzeiro

flamengol.net

Raport pomeczowy Flamengo - Cruzeiro

W sobotni wieczór Flamengo i Cruzeiro zremisowali 1:1 na stadionie Maracanã w meczu pełnym emocji. Marlon otworzył wynik dla gospodarzy na początku pierwszej połowy, a do wyrównania doprowadził Ayrton Lucas. Wcześniej Gabriel Barbosa nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając w słupek, ale to drużyna z Minas Gerais miała więcej okazji do odniesienia zwycięstwa w drugiej odsłonie gry, ale Rubro-Negro jeden punkt uratował Matheus Cunha. Wynik jednak nie jest zbyt dobry dla obu drużyn, które myślą o G6.

WSZYSCY Z VINI JR!

Kibice Flamengo stworzyli mozaikę na cześć Viníciusa Juniora, wychowanka klubu, który doświadcza ataków rasistowskich w Hiszpanii. Oprócz mozaiki na sektorze wschodnim, zespół Rubro-Negro wystąpił w koszulce z napisem "Wszyscy z Vini Jr."

PIERWSZA POŁOWA Z GOLAMI

Cruzeiro szybko objęło prowadzenie dzięki golaço Marlona. Ten moment w dużej mierze warunkował przebieg pierwszej połowy. Flamengo ruszyło do ataku i miało okazję wyrównać, ale Gabriel Barbosa zmarnował rzut karny. Mimo to Rubro-Negro doprowadzili do wyrównania dzięki trafieniu Aytona Lucasa, który zachował się jak typowy lis pola karnego i zakończył akcję po dośrodkowaniu Wesleya.

DRUGA POŁOWA PEŁNA EMOCJI

Druga połowa nie przyniosła bramek, ale była pełna niebezpiecznych sytuacji. Cruzeiro miało co najmniej trzy klarowne okazje do strzelenia gola -  w dwóch przypadkach zatrzymał ich świetnie interweniujący Matheus Cunha. Goście byli groźni w kontratakach, podczas gdy gospodarze starali się narzucić swoje warunki, ale nie mieli pełnej kontroli w ofensywie.

SYTUACJA W TABELI

Remis nie był korzystny dla żadnej z drużyn. Obydwie ekipy mają po 13 punktów. Cruzeiro zajmuje 5. miejsce, ale może wypaść z pierwszej szóstki, jeśli São Paulo, Santos lub Red Bull Bragantino odniosą zwycięstwo w tej kolejce. Flamengo natomiast nie znalazło się nawet w strefie kwalifikującej do Copa Libertadores - drużyna zajmuje 7. miejsce.

FLAMENGO 1 X 1 CRUZEIRO - 8. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: 65.270.
ARBITER: Luiz Flávio de Oliveira (SP).
ASYSTENCI: Luanderson Lima dos Santos (FIFA-BA), Daniel Paulo Ziolli (SP).
VAR: Rodrigo Guarizo F. Amaral.
ŻÓŁTE KARTKI: Thiago Maia, Gérson, Ayrton Lucas, Gabriel Barbosa (FLA); Wesley, Igor Formiga, William, Matheus Jussá, Rafael Cabral (CRU).
BRAMKI: 4' Marlon (0:1), 33' Ayrton Lucas (1:1).

FLAMENGO: Matheus Cunha; Wesley, Fabrício Bruno, Léo Pereira (38' David Luiz), Ayrton Lucas; Erick Pulgar, Thiago Maia (81' Victor Hugo), Gérson, Matheus França (62' Everton Cebolinha); Gabriel Barbosa, Pedro. TRENER: Jorge Sampaoli.

CRUZEIRO: Rafael Cabral; Igor Formiga (57' William), Lucas Oliveira, Luciano Castán, Marlon; Filipe Machado, Neto Moura (58' Mateus Vital), Wallisson (72' Matheus Jussá); Wesley (63' Stênio), Bruno Rodrigues, Gilberto (63' Henrique Dourado). TRENER: Pepa.