Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Cruzeiro

Raport pomeczowy Flamengo - Cruzeiro

Flamengo wykorzystało "prawo ex" do zwiększenia przewagi na czele Campeonato Brasileiro. W niedzielny wieczór na stadionie Maracanã, drużyna trenera Tite wygrała 2:1 z Cruzeiro. Pedro otworzył wynik dla Rubro-Negro. Jeszcze w pierwszej połowie Matheus Pereira doprowadził do remisu. W drugiej połowie Fabrício Bruno, wychowanek Cruzeiro, strzelił drugiego gola dla klubu z Rio de Janeiro.

PIERWSZA POŁOWA

Pierwszy strzał padł dopiero w 12. minucie gry, gdy Pedro zagrał piłkę do Luiza Araújo, który jednak posłał ją nad bramką Andersona. Cztery minuty później Fabrício Bruno przejął piłkę i podał do Gérsona. Ten ruszył do przodu i doskonale zagrał do Pedro, który otworzył wynik meczu. Cruzeiro odpowiedziało dopiero w 36. minucie, kiedy Arthur Gomes oddał strzał obroniony przez Agustína Rossiego. Chwilę później William upadł na skraju pola karnego Flamengo, a piłka trafiła do Matheusa Pereiry, który uderzył w róg bramki Rubro-Negro, doprowadzając do wyrównania. Niedługo potem Gabriel Veron miał szansę wyprowadzić zespół gości na prowadzenie, ale nie trafił w bramkę. W ostatniej akcji pierwszej połowy Lucas Romero spróbował szczęścia z daleka, a Agustín Rossi wybił piłkę na rzut rożny.

DRUGA POŁOWA

Flamengo prawie zdobyło gola zaraz po przerwie. Matheus Pereira popełnił błąd, Gérson przejął piłkę i oddał strzał, który Anderson obronił na raty. Chwilę później Bruno Henrique oddał groźne uderzenie, które przeraziło bramkarza Cruzeiro, gdyż futbolówka minimalnie minęła słupek. Cruzeiro odpowiedziało strzałami Matheusa Pereiry i Lucasa Silvy, które oba przeszły nad bramką Agustína Rossiego. W 66. minucie Luiz Araújo wykonał rzut wolny z lewej strony, a Fabrício Bruno strzelił głową, zdobywając drugiego gola dla Flamengo. Niedługo potem Fabrício Bruno zagrał do Davida Luiza, który prawie zdobył trzeciego gola dla gospodarzy. W 76. minucie Ramiro spróbował strzału z obrębu pola karnego, ale Agustín Rossi nie miał problemu z obroną. Robert również został zatrzymany przez argentyńskiego bramkarza. Flamengo miało rzut karny przyznany w 84. minucie po akcji z udziałem Roberta i Ayrtona Lucasa. Sędzia, po obejrzeniu powtórki na monitorze, anulował jednak swoją decyzję. Matheus Pereira miał jeszcze czas na strzał z daleka, który prawie zaskoczył Agustína Rossiego. Cruzeiro naciskało jeszcze w końcowych minutach, ale bezskutecznie.

SYTUACJA W TABELI

Dzięki wygranej Flamengo zdobyło 27 punktów i utrzymało się na pierwszym miejscu w tabeli Brasileirão. Cruzeiro spadło na 7. miejsce, mając 20 punktów i jeden mecz zaległy w porównaniu do głównych rywali.

NASTĘPNE MECZE

W środową noc Cruzeiro zagra z Criciúmą na stadionie Heriberto Hülse w Santa Catarina. Tego samego dnia Flamengo zmierzy się z Atlético Mineiro na stadionie Arena MRV w Belo Horizonte. Oba mecze są częścią 14. kolejki Campeonato Brasileiro.

"PRAWO EX"

Fabrício Bruno, wychowanek Cruzeiro, zapewnił Flamengo zwycięstwo na stadionie Maracanã. W 66. minucie starcia Luiz Araújo wykonał rzut wolny z lewej strony i posłał piłkę w pole karne Cruzeiro. Obrońca wyskoczył do piłki i strzelił głową gola, który przesądził o zwycięstwie Rubro-Negro. Fabrício Bruno opuścił Cruzeiro w 2016 roku, przechodząc do Chapecoense, a następnie do Red Bull Bragantino, zanim trafił do Flamengo. Był to jego szósty gol w 120. meczu dla klubu z Rio de Janeiro.

PROTESTY FLAMENGO

Podczas akcji, która doprowadziła do wyrównania przez Cruzeiro, Gérson zgłaszał, że Lucas Silva dotknął piłki ręką. Sędzia Bráulio da Silva Machado pozwolił kontynuować grę, a piłka trafiła do Williama, który upadł na skraju pola karnego, zanim Matheus Pereira oddał precyzyjny strzał do bramki Flamengo. Akcja została zrewidowana przez VAR, który uznał gola Raposy za prawidłowy.

ANULOWANY KARNY

Flamengo mogło wygrać wyżej. Sędzia Bráulio da Silva Machado przyznał gospodarzom rzut karny w 84. minucie po akcji z udziałem Roberta i Ayrtona Lucasa. Jednak po ponownym obejrzeniu sytuacji na monitorze anulował swoją decyzję.

FLAMENGO 2:1 CRUZEIRO - 13. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Maracanã, Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: 56.263.
ARBITER: Braulio da Silva Machado (FIFA/SC).
ASYSENCI: Alex dos Santos (SC), Thiaggo Americano Labes (SC).
VAR: Daiane Muniz (Fifa-SP).
ŻÓŁTE KARTKI: Luiz Araújo (FLA); Kaiki, João Marcelo (CRU).
BRAMKI: 16’ Pedro (1:0), 37’ Matheus Pereira(1:1), 66’ Fabrício Bruno (2:1).

FLAMENGO: Rossi; Wesley, Fabrício Bruno, David Luiz, Ayrton Lucas; Allan, Gérson, Lorran (46’ Léo Ortiz); Luiz Araújo, Bruno Henrique (79’ Werton), Pedro. TRENER: Tite.

CRUZEIRO: Anderson; William, Neris (67’Villalba), João Marcelo, Kaiki; Lucas Romero (73’ Robert), Lucas Silva (89’ Vitinho), Ramiro (89’ Machado); Matheus Pereira, Gabriel Verón (73’ Mateus Vital), Arthur Gomes. TRENER: Fernando Seabra.