Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Cuiabá

Raport pomeczowy Flamengo - Cuiabá

W meczu o słabym poziomie technicznym, Flamengo potwierdziło swoją wyższość i wygrało 2:0 z Cuiabą na stadionie Maracanã. Bramki zdobywali Ayrton Lucas i Gabriel Barbosa. Triumf Rubro-Negro przerwał serię trzech meczów bez zwycięstwa.

Flamengo nadal nie wykazało ewolucji z Dorivalem Júniorem, ale nie byli zagrożeni w żadnym momencie gry. Należy również popracować nad kwestią skuteczności, ponieważ oddali 16 strzałów i zdobyli tylko dwa gole.

Mecz rozpoczął się od ataku Flamengo na polu karnym Cuiaby, a reakcja była natychmiastowa. Po pięciu minutach, po pięknej indywidualnej akcji, Ayrton Lucas otworzył wynik po uderzeniu, które wyglądało jak połączenie kopnięcia i dośrodkowania.

Po wyjściu na prowadzenie, zespół kierowany przez Dorivala Júniora doznał dwóch osłabień. Najpierw David Luiz położył rękę na prawym udzie. Następnie Bruno Henrique doznał kontuzji prawego kolana po starciu z Marllonem. Cuiabá zaczęła mocniej naciskać, ale nigdy nie stworzyła zagrożenia.

Flamengo było nieco lepsze w pierwszej połowie, z większym posiadaniem piłki (61%) i strzałami (7-5), ale straciło penetrację po tym, jak Vitinho wszedł w miejsce Bruno Henrique.

Gospodarze choć nie zachwycali, byli też lepsi w drugiej połowie. Rubro-Negro oddali dziewięć strzałów, podczas, gdy goście żadnego.

Jeśli Cuiabá nie zdołała zagrozić bramce Flamengo, gospodarze również mieli trudności ze stworzeniem skutecznych okazji.

W końcówce spotkania, Gabigol strzelił gola po ładnej zespołowej akcji. Vitinho, Giorgian De Arrascaeta i napastnik wymienili ze sobą podania, dopóki ten ostatni nie wpisał się na listę strzelców.

Teraz z 15 punktami Flamengo wraca na boisko w niedzielę, kiedy na stadionie Mineirão zmierzy się z Atlético Mineiro.

FLAMENGO 2X0 CUIABÁ - 12. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Maracanã, Rio de Janeiro
ARBITER: Savio Pereira Sampaio (FIFA/DF)
ASYSTENCI: Alessandro Alvaro Rocha de Matos (FIFA/BA), Daniel Henrique da Silva Andrade (DF)
VAR: Rafael Traci (SC)
WIDZÓW: 43.930
ŻÓŁTE KARTKI: Vitinho (FLA); André Felipe, Camilo, Antônio Oliveira (CUI)
BRAMKI: 6' Ayrton Lucas (1-0), 79' Gabriel Barbosa (2-0)

FLAMENGO: Diego Alves; Matheuzinho, Pablo, David Luiz (14' Léo Pereira), Ayrton Lucas; João Gomes, Andreas Pereira, Éverton Ribeiro (84' Diego), Arrascaeta (85' Willian Arão); Bruno Henrique (24' Vitinho), Gabriel Barbosa (84' Pedro). TRENER: Dorival Júnior.

CUIABÁ: Walter; João Lucas, Marllon, Paulão, Uendel; Camilo, Felipe Marques (78' Marcão Silva), Rafael Gava (74' Osorio), Rodriguinho (60' Valdívia); André Luís (74' Jenison), André Felipe (46' Jonathan Cafu). TRENER: Antônio Oliveira.