Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Fluminense

flamengol.net

Raport pomeczowy Flamengo - Fluminense

Po emocjonującym meczu Fluminense zdobyło swoje 12. trofeum Taça Guanabara na stadionie Maracanã, wygrywając 2:1 z Flamengo. Po pierwszej połowie, w której dominowali Rubro-Negro, drużyna Fernando Diniza potrafiła się podnieść i odwrócić losy meczu przeciwko swojemu największemu rywalowi. Piękne trafienie Évertona Cebolinhi z pierwszej połowy zostało przyćmiony przez bramki Germán Cano i Gabriela Piraniego w drugiej połowie.

PIERWSZA POŁOWA

Mecz na stadionie Maracanã rozpoczął się bardzo zacięcie. Obie drużyny dały sobie niewiele miejsca, a gra była bardziej fizyczna niż techniczna. W tym scenariuszu Flamengo było lepsze, ponieważ było bardziej skuteczne w obronie i skorzystało z indywidualnego błysku Évertona Cebolinhy, aby otworzyć wynik przeciwko bardzo zamkniętej obronie Fluminense. W pięknej akcji, skrzydłowy Rubro-Negro ograł Samuela Xaviera na lewej stronie, wszedł na pole karne, minął Nino i strzałem po ziemi wpisał się na listę strzelców. Szanse Fluminense miały miejsce w strzałach z dystansu Germána Cano, który otrzymywał mało piłek. Gabriel Barbosa podwyższył wynik, ale sędzia, przy pomocy VAR, anulował gola z powodu faulu Matheusa França na André.

DRUGA POŁOWA

Fluminense wróciło z przerwy z większym zapałem, wprowadzając Gabriela Piraniego i Limę. Flamengo zobaczyło natomiast, że jego siły się wyczerpują, co skutkowało oddaniem więcej przestrzeni rywalowi. Po szybkim kontrataku Jhon Arias znalazł Germána Cano wolnego w polu karnym, a Argentyńczyk mocnym strzałem zdobył bramkę. Vítor Pereira wprowadził na boisko Évertona Ribeiro i Arturo Vidala, ale zespół nie ewoluował i nadal gonił drużynę Tricolor. W 85. minucie gry Gabriel Pirani otrzymał wolną przestrzeń w polu karnym i wpisał się na listę strzelców. Mecz, który od samego początku dawał oznaki napięcia, znów się rozgrzał. Gérson kopnął leżącego na ziemi Giovanniego, co spowodowało bójkę, która zakończyła się kilkoma żółtymi kartkami i wyrzuceniem Felipe Melo, który dopiero co wszedł na boisko i nawet nie dotknął piłki. Gra była długo zatrzymana, ale po wznowieniu Fluminense zdołało powstrzymać ofensywę Rubro-Negro, aby zapewnić sobie zwycięstwo.

CZERWONA KARTKA DLA FELIPE MELO

Felipe Melo był jednym z bohaterów środowego Fla-Flu. Pod koniec spotkania, kilka minut po wejściu na boisko, defensywny pomocnik został wyrzucony z boiska po zamieszaniu spowodowanym faulem Gérsona na Giovannim. W sytuacji gracz poszedł za graczami Flamengo i ostatecznie otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę. Prowodyr zamieszania, Gérson otrzymał tylko z żółtą kartką.

PRZEWAGĘ W PÓŁFINALE

W rezultacie Fluminense zapewniło sobie przewagę dwóch równych wyników w półfinale Campeonato Carioca, zajmując pierwsze miejsce w Taça Guanabara. Tricolor czeka na określenie konfrontacji kolejnej fazy. Flamengo, które jest na drugim miejscu, może spaść na trzecie miejsce, jeśli Vasco wygra w czwartek z Bangu. Volta Redonda także wywalczyła awans i będzie czwarta, jeśli Vasco zdobędzie punkty. Półfinały odbędą się w niedzielę (12) i poniedziałek (13).

DINIZ PODNOSI PUCHAR

Po raz kolejny trener był bohaterem powrotu Fluminense. Po nudnej pierwszej połowie był precyzyjny w zmianach, aby przywrócić zespół do gry. I w końcu udało mu się podnieść puchar.

FLAMENGO 1X2 FLUMINENSE - 11. KOLEJKA TAÇA GUANABARA

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: b.d.
ARBITER: Grazianni Maciel Rocha.
ASYSTENCI: Luiz Claudio Regazone, Michael Correia.
VAR: Rodrigo Carvalhaes de Miranda.
BRAMKI: 18' Éverton Cebolinha (1:0), 53' Germán Cano (1:1), 85' Gabriel Pirani (1:2).
ŻÓŁTE KARTKI: Gabriel Barbosa, Pablo, Matheus Cunha, Pablo, Vidal (FLA); Fernando Diniz, Jhon Arías, Lima (FLU).
CZERWONA KARTKA: 90' Felipe Melo (FLU).

FLAMENGO: Matheus Cunha; Pablo, Rodrigo Caio, Léo Pereira (82' Fabrício Bruno); Matheuzinho, Igor Jesus (68' Vidal), Gérson, Éverton Cebolinha; Matheus França (77' Éverton Ribeiro), Arrascaeta (68' Ayrton Lucas), Gabriel Barbosa (66' Mateusão). TRENER: Vítor Pereira.

FLUMINENSE: Fábio; Samuel Xavier, Nino, David Braz (46' Gabriel Pirani), Alexsander; André, Martinelli (82' Allan), Ganso (79' Giovanni), Jhon Arias; Keno (46' Lima), Germán Cano (88' Felipe Melo). TRENER: Fernando Diniz.