Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Fluminense

Raport pomeczowy Flamengo - Fluminense

Flamengo wygrało 2:0 z Fluminense w pierwszym finałowym meczu Campeonato Carioca, który odbył się w nocy z soboty na niedzielę na stadionie Maracanã. Po bezbramkowej i wyrównanej pierwszej połowie, po przerwie Ayrton Lucas i Pedro zdobyli bramki, dając przewagę Rubro-Negro. Fluminense zakończyło klasyk, grając w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Samuela Xaviera. Tricolor mieli więcej posiadania piłki i oddali więcej strzałów, ale Flamengo było bardziej skuteczne.

BRAK PRZEWAGI W FINALE

W przeciwieństwie do półfinału, Fluminense (mistrz Taça Guanabara) nie ma przewagi w finale Campeonato Carioca. Jeśli podopieczni trenera Fernando Diniza wygrają rewanż, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na stadionie Maracanã, różnicą dwóch bramek, tytuł zostanie rozstrzygnięty przez rzuty karne.

DECYDUJĄCY AYRTON LUCAS

Flamengo zbudowało zwycięstwo dzięki Ayrtonowi Lucasowi. Po pierwszej połowie z kilkoma niebezpiecznymi sytuacjami, Rubro-Negro mogli liczyć na dobry występ swojego lewego obrońcy, aby wydostać się spod kontroli Fluminense i znaleźć drogę do bramki. W 51. minucie gry Ayrton Lucas otrzymał piłkę w polu karnym od Évertona Cebolinhy i uderzył w lewy róg bramki strzeżonej przez Fábio, otwierając wynik spotkania. Później, w 70. minucie, lewy obrońca stworzył piękną akcję, minął obrońców w polu karnym i podał futbolówkę do tyłu, aby Pedro mógł skierować ją do siatki. To on również był odpowiedzialny za czerwoną kartkę dla Samuela Xaviera, po tym jak został ostro sfaulowany przez prawego obrońcę Fluminense.

FLUMINENSE Z JEDNYM ZAWODNIKIEM MNIEJ

Dwie minuty po drugiej bramce Flamengo, sytuacja Fluminense jeszcze bardziej się skomplikowała w klasyku. Samuel Xavier ostro sfaulował Ayrtona Lucasa i otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę. Trener Fernando Diniz nie był zadowolony z decyzji, dyskutował z sędzią i również otrzymał czerwony kartonik. Bez trenera na boku i z jednym zawodnikiem mniej od 72. minuty, Tricolor nie znaleźli siły, aby zmniejszyć przewagę Rubro-Negro.

GABRIEL BARBOSA I MARCELO NA ŁAWCE

Vítor Pereira zaskoczył wszystkich, zostawiając Gabriela Barbosę na ławce rezerwowych. Na początku tygodnia napastnik trenował indywidualnie, ponieważ pracował nad poprawą równowagi mięśniowej. Jednak na ostatnich sesjach treningowych Gabi wrócił do treningów z resztą zespołu. Wszedł na boisko w 66. minucie, zastępując Évertona Cebolinhę.

Z drugiej strony, we Fluminense oczekiwano debiutu Marcelo. Jednak lewy obrońca nie wyszedł z ławki rezerwowych. 34-letni zawodnik trenuje od 19 dni w CT Carlos Castilho, aby poprawić swoją kondycję fizyczną, a jego postępy pozwoliły mu zostać włączonym do finału Campeonato Carioca.

REWANŻ I NAJBLIŻSZE MECZE

Fluminense i Flamengo ponownie zmierzą się ze sobą w Niedzielę Wielkanocną, 9 kwietnia, także na stadionie Maracanã, aby zadecydować o mistrzostwie Campeonato Carioca.

Jednak wcześniej obie drużyny zagrają w Copa Libertadores. W nocy z środy na czwartek Flamengo zagra przeciwko Aucas w Ekwadorze, a Fluminense zagra przeciwko Sporting Cristal w Peru.

FLAMENGO 2X0 FLUMINENSE - PIERWSZY FINAŁOWY MECZ CAMPEONATO CARIOCA

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: 65.234.
ARBITER: Wagner do Nascimento Magalhães.
ASYSTENCI: Luiz Claudio Regazone, Michael Correia.
VAR: Carlos Eduardo Nunes Braga.
BRAMKI: 51' Ayrton Lucas (1:0), 70' Pedro (2:0).
ŻÓŁTE KARTKI: Thiago Maia, Léo Pereira, Ayrton Lucas (FLA); Ganso, Pedro Rangel, André (FLU).
CZERWONE KARTKI: Samuel Xavier, Fernando Diniz (FLU).

FLAMENGO: Santos; Fabrício Bruno, David Luiz, Léo Pereira (65' Filipe Luís); Varela, Thiago Maia (66' Vidal), Gérson (90' Matheus Gonçalves), Ayrton Lucas; Matheus França (65' Éverton Ribeiro), Éverton Cebolinha (65' Gabriel Barbosa), Pedro. TRENER: Vítor Pereira.

FLUMINENSE: Fábio; Samuel Xavier, Nino, David Braz (69' Lima), Alexsander; André, Martinelli (84' Felipe Melo), Ganso (77' Guga); Jhon Arias, Keno (46' Gabriel Pirani; 77' Vitor Mendes), Germán Cano. TRENER: Fernando Diniz.