Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Fluminense

Raport pomeczowy Flamengo - Fluminense

Flamengo jest dosłownie o mały krok od zdobycia pierwszego trofeum od 2022 roku. W niedzielną słoneczną niedzielę na stadionie Maracanã, Rubro-Negro wygrali 2:0 z Fluminense i praktycznie zapewnili sobie triumf w Taça Guanabara. Dzięki zwycięstwu podopieczni trenera Tite mają na swoim koncie 24 punkty i, na kolejkę przed zakończeniem fazy grupowej, posiadają trzy punkty przewagi nad Tricolor oraz Nova Iguaçu, a także zdecydowanie korzystniejszy bilans bramkowy.

W przypadku remisu lub zwycięstwa w ostatniej kolejce, Flamengo zdobędzie tytuł Taça Guanabara. Tricolor natomiast potrzebowaliby kombinacji wyników: porażki Flamengo i odrobienia różnicy 11 goli w bilansie bramkowym.

PIERWSZA POŁOWA

Pierwsza połowa klasyku na stadionie Maracanã nie była zbyt ciekawa. Obie drużyny były cierpliwe i analizowały przeciwnika. Fluminense zakończyło pierwsze 45 minut z większym posiadaniem piłki (55%) i miało najlepszą szansę na objęcie prowadzenia. Jhon Arias oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego, ale Agustín Rossi sparował uderzenie na bok. Flamengo oddało osiem strzałów, ale żaden z nich nie stanowił zagrożenia dla obrony Tricolor. Rubro-Negro utrzymywali zwartą defensywę przez całą pierwszą połowę, dzięki czemu podopieczni trenera Fernando Diniza mieli trudności z przełamaniem linii. Tymczasem Fluminense ceniło posiadanie na swojej połowie boiska i kilkakrotnie narażało się na niebezpieczeństwo, gdy Guga trzy razy tracił piłkę z boku, a Fábio pod presją Pedro i Giorgiana de Arrascaety ledwo utrzymał się przy piłce.

DRUGA POŁOWA

Fluminense rozpoczęło drugą połowę bardziej zdecydowanie, a Flamengo potrzebowało czasu, aby zorganizować pierwszą akcję. Jednak przy pierwszej okazji do ataku, Rubro-Negro zdobyli pierwszego gola. Pedro strzelił swoją pierwszą bramkę w tegorocznym klasyku. Następnie mecz nabrał tempa. Éverton Cebolinha podwyższył wynik po pięknej zespołowej akcji - asystę zaliczył Pedro. Fluminense oddało jeszcze trzy strzały na bramkę, a Flamengo zaatakował jeszcze pięć razy. Tricolor mieli większe posiadania piłki, ale Rubro-Negro byli nieco lepsi w meczu.

NASTĘPNE MECZE

W ostatniej kolejce Taça Guanabara, Flamengo zmierzy się z Madureirą na stadionie Maracanã. Na tym samym obiekcie Fluminense zmierzy się z Botafogo. Daty nie są jeszcze określone.

Jednak wcześniej, w nocy z czwartku na piątek, Tricolor rozegra rewanżowe starcie w Recopa Sudamericana przeciwko LDU na stadionie Maracanã. Fluminense przegrało pierwszy mecz 0:1 i musi odrobić wynik.

FLAMENGO 2:0 FLUMINENSE - 10. KOLEJKA TAÇA GUANABARA

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: 55.401.
ARBITER: Yuri Elino Ferreira da Cruz.
ASYSTENCI: Rodrigo Figueiredo Henrique Corrêa, Luiz Claudio Regazone.
VAR: Rodrigo Nunes de Sá.
ŻÓŁTE KARTKI: Erick Pulgar, Arrascaeta (FLA), Thiago Santos, Douglas Costa, Lima (FLU).
BRAMKI: 53' Pedro (1:0), 78' Éverton Cebolinha (2:0).

FLAMENGO: Rossi; Varela, Fabrício Bruno, Léo Pereira, Ayrton Lucas (87' Viña); Erick Pulgar, De La Cruz (79' Igor Jesus), Arrascaeta; Luiz Araújo (61' Bruno Henrique), Éverton Cebolinha (87' Victor Hugo), Pedro (79' Gabriel Barbosa). TRENER: Tite.

FLUMINENSE: Fábio; Guga (46' Lima), Thiago Santos (46' Antônio Carlos), Marlon (46' Alexsander), Diogo Barbosa; André, Martinelli, Renato Augusto (74' Terans); Douglas Costa (74' John Kennedy), Arias, Cano. TRENER: Fernando Diniz.