Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Grêmio

Raport pomeczowy Flamengo - Grêmio

Flamengo pozostaje liderem Campeonato Brasileiro. Dzięki dwóm pięknym golom Luiza Araújo, po jednym w każdej połowie, Rubro-Negro wygrali 2:1 z Grêmio w czwartkową noc na stadionie Maracanã. Edenílson zdobył kontaktową bramkę w ostatnich sekundach meczu, ale zabrakło już czasu na reakcję.

BOHATER MECZU

Luiz Araújo rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale wszedł na boisko po kontuzji Igora Jesusa, który musiał zostać zmieniony. Po wejściu na boisko ożywił grę, zwiększając siłę ofensywną Flamengo, i zdobył pierwszego gola w 41. minucie pięknym strzałem z dystansu. Do tego momentu Grêmio skutecznie neutralizowało ofensywne działania przeciwnika i stwarzało zagrożenie w ataku, ale gościom z Porto Alegre brakowało skuteczności w wykończeniu akcji. W drugiej połowie, stawiając na kontrataki, Rubro-Negro poprawili swoją grę. Luiz Araújo nadal był główną bronią zespołu, obok Lorrana. Zdobył kolejnego gola w 67. minucie, po podaniu od Pedro. Po tym bramkarz Rafael Cabral miał jeszcze sporo pracy z Pedro, a David Luiz trafił w poprzeczkę. Na koniec, Edenílson strzelił głową, ale zabrakło już czasu na reakcję Grêmio.

GOŚĆ SPECJALNY

Po zakończeniu sezonu z Al Hilal i w trakcie dochodzenia do zdrowia po kontuzji, Neymar pojawił się na trybunach stadionu Maracanã. Oglądał mecz z jednej z lóż, mając na ramionach koszulkę Flamengo. Później pojawił się w szatniach obu drużyn, aby przywitać się z zawodnikami.

SYTUACJA W TABELI

Flamengo zdobyło 17 punktów, ponownie obejmując prowadzenie w tabeli. Grêmio pozostaje z sześcioma punktami, blisko strefy spadkowej, ale z dwoma meczami rozegranymi mniej.