Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Juventude

flamengol.net

Raport pomeczowy Flamengo - Juventude

Zabójcze w grze w powietrzu, Flamengo wygrało 4:0 z Juventude w środowy wieczór w meczu rozgrywanym na stadionie Mané Garrincha w Brasílii, który obejrzało ponad 65 tysięcy osób, co jest drugą najlepszą frekwencją w tej edycji Brasileirão. Spotkanie było debiutem Évertona Cebolinhi w koszulce Rubro-Negro, który pojawił się na boisku w drugiej połowie i asystował przy golu Lázaro. Pozostałe gole strzelili Pedro (dwa) i Éverton Ribeiro.

Flamengo praktycznie zabiło mecz po 17 minutach - to właśnie w tym momencie Éverton Ribeiro strzelił trzeciego gola przeciwko Juventude. Były trzy bardzo podobne bramki: dośrodkowania z prawej strony i główki na drugim słupku - pierwsze dwie strzelił Pedro. W drugiej połowie, aby zamknąć wynik z rozmachem, Lázaro również wpisał się na listę strzelców po dośrodkowaniu Évertona Cebolinhi.

Zwycięstwo nad Juventude oznaczało debiut Évertona Cebolinhi we Flamengo. Napastnik wszedł po przerwie i rozegrał swój pierwszy mecz dla nowej drużyny. Zagrał na lewym skrzydle, oddawał dobre podania, oddał kilka strzałów i był autorem dośrodkowania, które zakończyło się strzałem głową Lázaro. "Jestem bardzo szczęśliwy". - powiedział po meczu.

Łatwa zdobycz dla Flamengo w środowy wieczór, Juventude wyszło na boisko apatyczne, a kiedy zorientowało się, że przegrywało już 0:3, trener Umberto Louzer próbował nawet coś zmienić w drużynie w połowie pierwszej połowy, aby spróbować coś naprawić, ale szkody były już zbyt duże. Po porażce klub gaúcho pozostaje w czerwoną latarnią Brasileirão z dorobkiem 13 punktów.

W sumie mecz na stadionie Mané Garrincha obejrzało 65.392 osób. To druga największa frekwencja w tej edycji Campeonato Brasileiro. Pierwsza również należy do Flamengo ze spotkania z Palmeiras, kiedy na trybuny stadionu Maracanã przyszło 69.997 widzów.

Było to drugie z rzędu zwycięstwo Flamengo w lidze. Dzięki zwycięstwu, podopieczni trenera Dorivala Júniora mają teraz 27 punktów i pozostają na siódmym miejscu w tabeli, tracąc cztery oczka do strefy G-4.

Obie drużyny wracają na boisko na Brasileirão w najbliższą niedzielę. Flamengo mierzy się z Avaí na stadionie Ressacada, z kolej Juventude, podejmować będzie Cearę na obiekcie Alfredo Jaconi.

FLAMENGO 4x0 JUVENTUDE - 18. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO - 18. KOLEJKA

STADION: Mané Garrincha, Brasília (DF)
ARBITER: Paulo Cesar Zanovelli da Silva (MG)
ASYSTENCI: Guilherme Dias Camilo (Fifa/MG), Celso Luiz da Silva (MG)
VAR: Pablo Ramon Goncalves Pinheiro (RN)
WIDZÓW: 65.382
BRAMKI: 5' Pedro (1-0), 12' Pedro (2-0), 17' Éverton Ribeiro (3-0), 86' Lázaro (4-0)
ŻÓŁTE KARTKI: Gabriel Barbosa, Léo Pereira, Thiago Maia (FLA); Ricardo Bueno, Pitta, Elton (JUV)
CZERWONA KARTKA: Jadson (JUV)

FLAMENGO: Santos; Rodinei, David Luiz, Léo Pereira, Filipe Luís; João Gomes (46' Vitinho), Thiago Maia, Éverton Ribeiro (76' Matheus França), Arrascaeta (77' Victor Hugo); Gabriel Barbosa (77' Lázaro), Pedro (46' Éverton Cebolinha). TRENER: Dorival Júnior.

JUVENTUDE: César; Rodrigo Soares, Thalisson, Rafael Forster, Moraes; Yuri Lima (87' Jean Irmer), Jadson, Paulo Henrique (77' Parede); Marlon (23' Elton), Edinho (22' Capixaba), Ricardo Bueno (46' Pitta). TRENER: Umberto Louzer.