Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Madureira

flamengol.net

Raport pomeczowy Flamengo - Madureira

Flamengo pewnie wygrało 3:0 z Madureirą na stadionie Maracanã i zdobyło swoje 24. mistrzostwo Taça Guanabara, nie doznając żadnej porażki. Giorgian de Arrascaeta otworzył wynik po dobrej akcji całego zespołu. Pedro podwyższył wynik po błędzie obrońcy, a Léo Pereira dokończył dzieło kolejnym pięknym golem bezpośrednio z rzutu wolnego.

NIEPOKONANI

Triumf nastąpił przy serii bez porażki i zaledwie jednym straconym golem w Taça Guanabara. Łącznie Flamengo zdobyło 27 punktów, strzelając 23 gole i zachowując dodatni bilans bramkowy 22.

PIERWSZA BEZBARWNA POŁOWA

Mecz na stadionie Maracanã był mało emocjonujący. Flamengo kontrolowało posiadanie piłki i zdecydowanie częściej atakowało. Podopiecznym trenera Tite brakowało większej intensywności, aby przełamać obronę Madureiry. Udało się to dopiero w 19. minucie, kiedy Giorgian de Arrascaeta wpisał się na listę strzelców po rzadkiej szybkiej akcji Rubro-Negro. Opór nie był mocny. Tricolor Suburbano zamykali się, jak tylko mogli, i próbowali kontrataków, ale nie stanowili zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Agustína Rossiego. W końcówce pierwszej połowy Matías Viña był blisko wpisania się na listę strzelców, ale jego strzał obroniła obrona Mota.

ARTILHEIRO PEDRO

Flamengo wróciło lepsze na drugą połowę, z większą precyzją w grze i podwyższyło wynik w 52. minucie, gdy Pedro przechwycił podanie Arthura, przerzucił piłkę nad bramkarzem Motą i posyłając ją do siatki. Dzięki temu napastnik z ośmioma trafieniami zrównał się z Carlinhosem z Nova Iguaçu w klasyfikacji najlepszych strzelców Campeonato Carioca. W 69. minucie Léo Pereira zdobył pięknego gola z rzutu wolnego, uderzając w samo okienko bramki Douglasa Limy, który zmienił Motę, a ten doznał kontuzji. Flamengo kontrolowało resztę meczu z Madureirą, która miała trudności z obroną. Pod koniec meczu Tricolor Suburbano nawet zwlekali, aby uniknąć straty kolejnych goli, z myślą o ewentualnym awansie do Taça Rio.

FLAMENGO 3 X 0 MADUREIRA - 11. KOLEJKA TAÇA GUANABARA

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: 63.422.
ARBITER: Bruno Mota Correia.
ASYSTENCI: Rodrigo Figueiredo Henrique Corrêa, Carlos Henrique Alves de Lia Filho.
VAR: Rodrigo Nunes de Sá.
ŻÓŁTE KARTKI: Pedro, Léo Pereira (FLA).
BRAMKI: 19' Arrascaeta (1:0); 52' Pedro (2:0); 69' Léo Pereira (3:0).

FLAMENGO: Rossi; Varela, Fabrício Bruno (46' Léo Pereira), David Luiz, Viña; Erick Pulgar, De la Cruz (80' Matheus Gonçalves), Arrascaeta (74' Igor Jesus); Luiz Araújo (57' Éverton Cebolinha), Bruno Henrique, Pedro (74' Victor Hugo). TRENER: Tite.

MADUREIRA: Mota (58' Douglas Lima); Dadinha (58' Cauã Coutinho), Marcão, Arthur, Evandro; Wagninho, Arthur Santos, Gustavo Coutinho (73' João Felipe), Juninho (46' Guilherme Xuxa); Arthur Martins (46' Antônio Carlos), Patryck Ferreira. TRENER: Daniel Neri.