Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Millonarios

Raport pomeczowy Flamengo - Millonarios

Dzięki pewnej grze, "pomocy" przeciwnika i bez niespodzianek, Flamengo wygrało 3:0 Millonarios w nocy z wtorku na środę na stadionie Maracanã i zakwalifikowało się do 1/8 finału Copa Libertadores. Gole strzelili Pedro (dwa razy) i Vargas (samobój). Drużyna dowodzona przez Tite awansowała z drugiego miejsca w Grupie E, ponieważ Bolívar wygrał z Palestino i zapewnił sobie pierwsze miejsce.

AWANS I LOSOWANIE

Flamengo nadal miało szansę na zajęcie pierwszego miejsca w Grupie E, ale w tym celu potrzebowało również zwycięstwa Palestino na wyjeździe przeciwko Bolívarowi. Boliwijska drużyna zrobiła swoje, wygrała 3:1 i zapewniła sobie pierwsze miejsce z 13 punktami. Natomiast Rubro-Negro przeszli dalej z 10 punktami.

Podopieczni trenera Tite znajdą się w koszyku 2 podczas losowania 1/8 finału i zmierzą się z drużyną, która zakończyła swoją grupę na pierwszym miejscu. Losowanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 3 czerwca.

POMOCNA "DŁOŃ"

Nie żeby Flamengo tego potrzebowało, ale do zwycięstwa przyczyniło się samo Millonarios, które pomogło przy dwóch pierwszych golach. Najpierw kolumbijska obrona się zdrzemnęła, bramkarz Álvaro Montero został oszukany przez odbicie piłki, a Pedro wykorzystał okazję, aby skierować futbolówkę do pustej bramki. Następnie Vargas trafił do własnej bramki po dośrodkowaniu Gérsona. Potem było już łatwo.

ZAWSZE ON

Pedro miał wspaniałą noc na stadionie Maracanã, strzelił dwa gole i niewiele brakowało, aby zaliczył hat-tricka (prawie strzelił piękną bramkę z przewrotki). Po wykorzystaniu błędu obrony Millonarios, aby otworzyć wynik, napastnik otrzymał dobrą asystę od Matíasa Viñi jeszcze w pierwszej połowie i strzelił w róg bramkarza, drugi raz wpisując się na listę strzelców. To już 20 goli w tym sezonie.

100X FLAMENGO

To było 100. zwycięstwo Flamengo w 176 meczach w historii Copa Libertadores. Tylko dwa brazylijskie kluby osiągnęły ten wynik wcześniej: Palmeiras, który ma 136 triumfów, oraz Grêmio z 109 zwycięstwami.

ZMARTWIENIE

Jeszcze w pierwszej połowie Ayrton Lucas musiał zostać zmieniony. Flamengo poinformowało, że lewy obrońca poczuł ból w tylnej części mięśnia uda i będzie oceniany.

PIĘĆ MINUT

Flamengo zakończyło mecz w dziesiątkę, ponieważ Bruno Henrique został wyrzucony z boiska po zaledwie pięciu minutach gry. Wszedł na boisko w 80. minucie starcia za Gersona i w 85. minucie otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę po bardzo ostrej interwencji na Paredesie.