Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Palmeiras

Raport pomeczowy Flamengo - Palmeiras

W nocy z środy na czwartek na stadionie Maracanã, Flamengo pewnie wygrało 3:0 z Palmeiras w meczu rozgrywanym w ramach 33. kolejki Campeonato Brasileiro. Dzięki dwóm bramkom Pedro i jednej Giorgiana de Arrascaety, podopieczni trenera Tite zdominowali mecz od samego początku i odrobili stratę do czołówki tabeli, wracając do walki o mistrzowski tytuł.

PIERWSZA POŁOWA

Flamengo było lepsze w pierwszych 45 minutach, a końcowy wynik to odzwierciedlał. W siódmej minucie Weverton dwukrotnie świetnie interweniował po strzale Pedro i dobitce Évertona Cebolinhy. Niedługo potem przyszła kolej na odpowiedź Palmeiras. W pięknym zagraniu Endricka, Breno Lopes stracił okazję, by wpisać się na listę strzelców.

Następnie drużyna prowadzona przez Tite zdominowała mecz. Flamengo otworzyło wynik po trafieniu Pedro, który otrzymał piękne podanie od Ericka Pulgara i podciął futbolówkę nad próbującym interweniować Wevertonem. Rubro-Negro kontynuowali dominację w spotkaniu i powiększyli swoją przewagę po dośrodkowaniu Évertona Cebolinhy prosto na głowę Giorgiana de Arrascaety.

DRUGA POŁOWA

Już na początku drugiej części gry Gustavo Gómez został wyrzucony z boiska za faul na Giorgianie de Arrascaecie, a Palmeiras grało praktycznie całą drugą połowę z jednym graczem mniej. Dzięki temu Flamengo znalazło przestrzeń do podwyższenia wyniku. Świetne zagranie Giorgiana de Arrascaety rozpoczęło się w linii obrony i zakończyło się pod nogami Pedro w polu karnym, który strzelił swojego drugiego gola w meczu.

SYTUACJA W TABELI

Dzięki zwycięstwu Flamengo ma na swoim koncie 56 punktów po 32 meczach i zmniejszyło stratę do Palmeiras, które ma 59 punktów, oraz Red Bull Bragantino, które przegrało z São Paulo i ma 58 punktów.

Lider Botafogo ma 59 oczek po 31 meczach i w nocy z czwartku na piątek zmierzy się z czwartym w tabeli Grêmio.

NASTĘPNE MECZE

Następny mecz Flamengo odbędzie się w sobotę przeciwko Fluminense na stadionie Maracanã. Palmeiras wraca na boisko tego samego dnia przeciwko Internacionalowi na Allianz Parque. Oba spotkania odbędą się w ramach 34. kolejki Campeonato Brasileiro.