Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Palmeiras

Raport pomeczowy Flamengo - Palmeiras

Niezaprzeczalne zwycięstwo i to z niskim wynikiem. Tak można określić wygraną Flamengo nad Palmeiras 2:0 w pierwszym meczu 1/8 finałi Copa do Brasil rozegranym w nocy ze środy na czwartek na stadionie Maracanã. Z dominacją Rubro-Negro od początku do końca, mecz nawet nie wyglądał, jakby naprzeciwko siebie stali dwaj najwięksi zwycięzcy brazylijskiej piłki nożnej ostatnich lat. Pedro i Luiz Araújo strzelili bramki, które dają drużynie z Rio de Janeiro prawo do porażki nawet jednym golem w rewanżu w São Paulo, aby awansować do ćwierćfinału rozgrywek.

PIERWSZA POŁOWA

Pierwsza połowa spełniła oczekiwania, a dla Palmeiras korzystny był bezbramkowy wynik do przerwy. Flamengo miało posiadanie piłki, przewagę w grze oraz obecność na połowie przeciwnika, ale podopiecznym trenera Tite brakowało przestrzeni do stworzenia klarownych sytuacji pod bramką Wevertona. Z drugiej strony, drużyna z São Paulo próbowała kontratakować, co jednak nie przyniosło większych efektów. Przez pierwsze 20 minut duet Ayrton Lucas i Éverton Cebolinha stwarzał zagrożenie pionowymi akcjami, ale Vitor Reis i Gustavo Gómez skutecznie bronili. Jedynym strzałem na bramkę było uderzenie piętą Pedro z jedenastu prób Flamengo wobec jednej Palmeiras. Statystyki te wyjaśniają bardzo zaciętą pierwszą połowę z 18 faulami.

DRUGA POŁOWA

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie: Flamengo utrzymywało posiadanie piłki, a Palmeiras zamykało przestrzenie. Duet Urugwajczyków, Giorgian de Arrascaeta i Guillermo Varela, stworzył kilka dobrych akcji, ale nadal trudno było zdobyć bramkę Wevertona. Wysoki pressing Flamengo przyniósł jednak efekty, zmuszając przeciwników do błędów. Najpierw Léo Pereira przechwycił długie podanie Giaya, co umożliwiło Erickowi Pulgarowi znalezienie Gérsona na skraju pola karnego. Gérson podał do Luiza Araújo, który umożliwił Pedro zdobycie bramki na 1:0, co sprawiedliwie odzwierciedlało przebieg meczu. Z powodu korzystnego wyniku Rubro-Negro cofnęli linie obrony, przyciągając Palmeiras, co przyniosło efekt. Gustavo Gómez popełnił błąd, który doprowadził do drugiej bramki zdobytej przez Luiza Araújo po kontrataku. Trener Abel Ferreira wprowadził Lázaro, Flaco Lopeza, Mayke, Gabriela Menino i Dudu, ale to Flamengo miało szansę na trzeciego gola, który został zmarnowany przez Wesley'a. Ostateczny wynik 2:0 był dla Palmeiras łagodny.

DECYDUJĄCY!

Luiz Araújo, który wszedł z ławki rezerwowych, został bohaterem meczu dla Flamengo na stadionie Maracanã. Zastąpił Évertona Cebolinha, który doznał kontuzji mięśnia uda w 22. minucie pierwszej połowy, i zdobył bramkę oraz zanotował asystę. Mógł jeszcze zdobyć trzeciego gola po przechwyceniu piłki od Giaya, minięciu Gustavo Gómeza i strzale obok Wevertona. Ważny gracz dla trenera Tite w roku 2024!

NIEPOKOJĄCA SERIA

Kibice Palmeiras mają powody do niepokoju nie tylko z powodu słabej gry na stadionie Maracanã. Aktualna forma drużyny jest daleka od komfortowej, najgorsza od czasu przybycia trenera Abela Ferreiry. Porażka z Flamengo była czwartą w ostatnich pięciu meczach sezonu, trzecią z rzędu. W tym okresie zespół wygrał tylko z Cruzeiro na Allianz. Wcześniej przegrał z Botafogo, a potem z Fluminense, Vitórią i teraz z Flamengo.

NASTĘPNE MECZE

Flamengo i Palmeiras ponownie zmierzą się za tydzień na Allianz Parque. Dzięki zwycięstwu na stadionie Maracanã, drużyna z Rio de Janeiro awansuje nawet przy porażce różnicą jednego gola. W przypadku zwycięstwa Verdão różnicą dwóch bramek, o awansie decydować będzie seria rzutów karnych. Przy różnicy trzech lub więcej goli, awans przypadnie drużynie z São Paulo. Zanim jednak do tego dojdzie, w nocy z soboty na niedzielę Flamengo będzie bronić prowadzenia w Campeonato Brasileiro w meczu przeciwko São Paulo na Morumbi, podczas gdy w niedzielę Palmeiras odwiedzi Internacional na Beira-Rio.

FLAMENGO 2:0 PALMEIRAS - 1/8 FINAŁU COPA DO BRASIL

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: 64.706.
ARBITER: Braulio da Silva Machado.
ASYSTENCI: Bruno Raphael Pires, Bruno Boschilia.
VAR: Igor Junio Benevenuto de Oliveira.
ŻÓŁTE KARTKI: Pulgar (FLA) ; Lázaro, Vitor Reis, Raphael Veiga, Gustavo Gómez (PAL).
BRAMKI: 57’ Pedro (1:0), 73’ Luiz Araújo (2:0).

FLAMENGO: Matheus Cunha; Varela, Fabrício Bruno, Léo Pereira, Ayrton Lucas; Pulgar (83’ Léo Ortiz), De la Cruz (83’ Allan), Arrascaeta, Gérson (83’ Wesley); Éverton Cebolinha (23’ Luiz Araújo), Pedro (83’ Gabriel Barbosa). TRENER: Tite.

PALMEIRAS: Weverton; Giay (80’ Mayke), Gustavo Gómez, Vitor Reis, Caio Paulista; Aníbal Moreno, Zé Rafael (80’ Gabriel Menino), Richard Ríos (74’ Lázaro); Veiga (88’ Dudu), Felipe Anderson, Rony (74’ Flaco López). TRENER: Abel Ferreira.