Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Peñarol

Raport pomeczowy Flamengo - Peñarol

Z rekordową publicznością na stadionie Maracanã w tym roku, Flamengo zawiodło. W środowy wieczór, drużyna prowadzona przez Abela Bragę została pokonana 0:1 przez Peñarol w meczu w ramach 3. kolejki Copa Libertadores. Jedyną i zwycięską bramkę w grze zdobył Viatri, który wszedł na plac gry kilka minut wcześniej. Najlepszy strzelec Rubro-Negro w tym sezonie, Gabriel Barbosa otrzymał czerwoną kartkę w 75 minucie gry za ostre wejście w Rojo.

Dzięki temu wynikowi, Penarrol objął prowadzenie w Grupie D z sześcioma punktami. Mengão mają tyle samo oczek, ale gorszy bilans bramkowy. LDU jest trzecie z czterema punktami, a San José jest czerwoną latarnią z tylko jednym zdobytym oczkiem. W kolejny meczu, Flamengo zagra z boliwijskim klubem, również na Maracanie.

FLAMENGO 0 X 1 PEÑAROL

Stadion: Maracanã, Rio de Janeiro (RJ)
Widzów: 66.716
Arbiter: Patricio Loustau (ARG)
Asystenci: Juan P. Belatti (ARG), Diego Bonfa (ARG)
Żółte kartki: Cuéllar, Diego (FLA); Giovanni González, Rojo, Guzmán Pereira, Formiliano, Lema (PEN)
Czerwona kartka: 75' Gabigol, 29’/2ºT
Bramka: 88' Viatri (0-1)

FLAMENGO: Diego Alves; Pará, Léo Duarte, Rodrigo Caio, Renê; Cuéllar, Willian Arão (68' Vitinho), Diego; Everton Ribeiro, Gabigol, Bruno Henrique (87' Uribe). Trener: Abel Braga.

PEÑAROL: Dawson; Giovanni González; Formiliano, Lema, Lucas Hernández; Guzmán Pereira (81' Viatri), Gargano, Brian Rodríguez (74' Rojo), Cristian Rodríguez; Darwin Núñez (64' Gastón Rodríguez), Canobbio. Trener: Diego López.