Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Peñarol

flamengol.net

Raport pomeczowy Flamengo - Peñarol

Po słabej grze, Flamengo przegrało 0:1 z Peñarolem w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Copa Libertadores na stadionie Maracanã i znalazło się w niekorzystnej sytuacji w walce o miejsce w półfinale.

Peñarol był bardziej skuteczny i zdobył zwycięską bramkę jeszcze w pierwszej połowie. Cabrera trafił do siatki po kontrataku w 12. minucie. Flamengo odpowiedziało kilkoma dobrymi okazjami, ale nie zdołało ich zamienić na gola.

Druga połowa była jeszcze bardziej rozczarowująca dla drużyny z Rio de Janeiro, która popełniała błędy i miała problemy z kreowaniem sytuacji. W ostatnich minutach kibice zaczęli wyzywać trenera Tite.

KRYTYKA POD ADRESEM TITE

Słaba gra Flamengo, które rzadko zagrażało Peñarolowi, sprawiła, że zespół został wygwizdany zarówno w przerwie, jak i po zakończeniu meczu.

Krytyka była najostrzejsza w końcowych minutach, gdy ponad 60 tysięcy kibiców obecnych na stadionie Maracanã wyraziło swoje niezadowolenie poprzez chóralne wyzwiska pod adresem trenera. Choć Tite był już wcześniej krytykowany, ten protest był dotychczas najgłośniejszym wyrazem niezadowolenia kibiców Flamengo wobec szkoleniowca.

PRZERWANIE SERII BEZ PORAŻKI I SZCZĘŚCIE AGUIRRE

Przed meczem trener Peñarolu, Diego Aguirre, który ma za sobą epizody w brazylijskiej piłce, stwierdził, że byłby zadowolony z remisu przeciwko "największej drużynie w Ameryce", aby przenieść decydujące starcie do Urugwaju. Oczywiście zwycięstwo i przewaga znacznie poprawiły ich sytuację.

Wynik 1:0 sprawił, że Peñarol powtórzył sukces z 2019 roku, kiedy to pokonał drużynę z Rio de Janeiro w fazie grupowej Copa Libertadores na stadionie Maracanã. Była to ostatnia porażka Flamengo na tym stadionie w tych rozgrywkach.