Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - São Paulo

flamengol.net

Raport pomeczowy Flamengo - São Paulo

Niedzielny mecz, naznaczony protestami kibiców Flamengo oraz debiutem Jamesa Rodrígueza w barwach São Paulo, zakończył się remisem 1:1 na stadionie Maracanã, w ramach 19. kolejki Campeonato Brasileiro. Zespół prowadzony przez Dorivala Júniora rozpoczął spotkanie od użycia mieszanej kadry i wyszedł na prowadzenie po golu Lucasa Moury, który obchodził swoje urodziny, w swoim debiucie jako podstawowy zawodnik. W doliczonym czasie drugiej połowy Pedro wyrównał, wykorzystując rzut karny, który został wywalczony przez Luiza Araújo.

PROTESTY KIBICÓW FLAMENGO

W meczu naznaczonym protestami ze strony kibiców Flamengo, atmosfera na stadionie Maracanã była napięta od samego początku spotkania. Zawodnicy Flamengo wyszli na boisko przy dźwiękach okrzyków "zespół bez honoru". Przed pierwszym gwizdkiem kibice wygwizdali Jorge Sampaoliego, drużynę oraz zarząd.

Niektórzy kibice przynieśli transparenty i plakaty z protestami w związku z odpadnięciem w 1/8 finału Copa Libertadores. Od porażki z Olimpią, zawodnicy i zarząd stali się celem manifestacji z powodu słabego występu na boisku. Podczas zmiany Giorgiana de Arrascaety w przerwie, Jorge Sampaoli został nazwany "głupcem" na trybunach.

PRZEBIEG MECZU

W meczu, który cechowały zmiany inicjatywy w pierwszej połowie, São Paulo schodziło na przerwę prowadząc 1:0 po pięknej bramce Lucasa Moury w 37. minucie. Zespół Jorge Sampaoliego niewiele zagroził bramce strzeżonej przez Jandreia. Najlepsze okazje stworzyli Bruno Henrique i Giorgian de Arrascaeta, ale zespół nie wykorzystał tych dwóch okazji.

W drugiej połowie, po wejściu Gérsona w przerwie, Flamengo nabrało impetu i zaczęło naciskać na São Paulo. Za sprawą strzałów Allana z dystansu, Rubro-Negro mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale nie tworzył zbyt wielkiego zagrożenia. São Paulo się zamknęło i próbowało wykorzystać kontry, ale zmarnowało szanse na zamknięcie meczu, zwłaszcza po podaniu Jamesa do Wellingtona Rato, który nie wykorzystał okazji sam na sam z bramkarzem.

Luiz Araújo, były zawodnik São Paulo, wszedł na boisko w 75. minucie, dodał więcej ognia do ataku Flamengo i wywalczył rzut karny, który Pedro wykorzystał w doliczonym czasie gry.

POWRÓT DORIVALA JÚNIORA NA STADION MARACANÃ

Obecnie na fali w São Paulo, a w zeszłym zdobywca Copa Libertadores i Copa do Brasil z Flamengo, Dorivala Júniora wrócił na stadion Maracanã z wielkimi oczekiwaniami. Trener, który nie przedłużył kontraktu z klubem z Gávea,  został przyjęty życzliwie przez zawodników Flamengo przed rozpoczęciem meczu.

TERMINARZ I TABELA LIGOWA

Po remisie Flamengo zdobyło jeden punkt i ma teraz 32 oczek, spadając na trzecie miejsce w tabeli Brasileirão po zwycięstwie Grêmio nad Fluminense. São Paulo utrzymało się na dziewiątym miejscu i ma 27 punktów.

Obie drużyny mają decydujące spotkania w nocy z środy na czwartek w ramach Copa do Brasil. W rewanżowym spotkaniu Flamengo zmierzy się z Grêmio na Maracanã przy prowadzeniu 2:0 w dwumeczu. São Paulo podejmie Corinthians na Morumbi i będzie musiało odrobić stratę 1:2 w pierwszym meczu.

FLAMENGO 1 X 1 SÃO PAULO - 19. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: 62.018.ARBITER: Rafael Rodrigo Klein (RS).
ASYSTENCI: Guilherme Dias Camilo (Fifa-MG), Michael Stanislau (RS).
VAR: Rafael Traci (Fifa-SC).
ŻÓŁTE KARTKI: Gérson, Wesley (FLA); Alan Franco, Jandrei, Juan, Wellington (SAO).
BRAMKI: 37' Lucas Moura (0:1); 90'+5' Pedro (1:1).

FLAMENGO: Matheus Cunha; Wesley, Fabrício Bruno, Léo Pereira, Ayrton Lucas; Allan, Thiago Maia (46' Gérson), Arrascaeta (46' Éverton Ribeiro), Victor Hugo (77' Luiz Araújo); Bruno Henrique, Gabriel Barbosa (63' Pedro). TRENER: Jorge Sampaoli.

SÃO PAULO: Jandrei; Nathan Mendes, Diego Costa, Alan Franco, Welington (77' Raí Ramos); Gabriel (76' Felipe Negrucci), Alisson (76' Nestor), Michel Araújo; Lucas Moura (76' Wellington Rato), Alexandre Pato (66' James Rodríguez), Juan. TRENER: Dorival Júnior.