Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - São Paulo

flamengol.net

Raport pomeczowy Flamengo - São Paulo

Flamengo jest liderem Campeonato Brasileiro. Dzięki wspaniałemu trafieniu Luiza Araújo i kolejnemu Nicolása de la Cruza, Rubro-Negro wygrali 2:1 z São Paulo w nocy z środy na czwartek na stadionie Maracanã w drugiej kolejce Brasileirão i objęli prowadzenie w rozgrywkach z kompletem punktów. Klub z Rio de Janeiro wraca na szczyt tabeli ligowej po 115 kolejkach, gdyż ostatni raz znajdował się na nim w 38. kolejce w 2020 roku, kiedy to ostatni raz zdobył mistrzostwo Brazylii. Z drugiej strony, choć Ferreira strzeliła gola, który obudził Tricolor Paulista w spotkaniu, sytuacja jest skomplikowana. Po dwóch starciach w Campeonato Brasileiro, São Paulo ma na swoim koncie zerowy dorobek punktowy (co nie zdarzyło się od 1990 roku), a trener Thiago Carpini znalazł się pod coraz większą presją i grozi mu zwolnienie.

PIERWSZA POŁOWA

Flamengo lepiej radziło sobie w pierwszej połowie na stadionie Maracanã i wyszło na prowadzenie po pięknej bramce Luiza Araújo w 19. minucie. Skrzydłowy, który jest wychowankiem São Paulo, wszedł na boisko w miejsce kontuzjowanego Évertona Cebolinhy w 12. minucie. Otrzymał podanie od Nicolása de la Cruza, minął Michela Araújo i uderzył precyzyjnie, nie dając szans bramkarzowi Rafaelowi. Mając więcej zasobów technicznych, Rubro-Negro byli niebezpieczni za każdym razem, gdy atakowali. Po stronie Tricolor Paulista, mimo że zespołowi udawało się często atakować, brak kreatywności bolał. Mając najlepszą sytuację, Alisson strzelił słabo, zamiast podawać do Jonathana Calleriego lub Luciano,  Agustín Rossi nie miał problemu z obroną.

DRUGA POŁOWA

W drugiej połowie Flamengo nadal było wyraźnie lepsze od São Paulo, które wróciło z Ferreirą i Erickiem w celu większej mobilności w ataku. Ale to Rubro-Negro narzucali tempo gry i podwyższyli wynik po błędzie Igora Viniciusa w 54. minucie. Nicolás de la Cruz wykorzystał odbicie Rafaela po strzale Pedro, i zdobył drugiego gola dla gospodarzy. Tricolor Paulista zdołali wykazać jakąś reakcję dopiero w 79. minucie, gdy Alisson wykonał dobre dośrodkowanie na głowę Ferreiry, który wpisał się na listę strzelców. To zachęciło podopiecznych trenera Thiago Carpiniego, którzy mieli inne dobre okazje do wyrównania, ale przeważyła dobra gra Flamengo przez większość meczu na stadionie Maracanã.

SYTUACJA W TABELI

Po drugiej wygranej z rzędu Flamengo obejmuje prowadzenie w Brasileirão, mając komplet sześciu punktów. São Paulo, który nie zdobył jeszcze punktów, zajmuje 19. miejsce.

NASTĘPNE MECZE

Flamengo i São Paulo powrócą na boisko w ramach Campeonato Brasileiro w najbliższą niedzielę. Rubro-Negro zagrają z Palmeiras na Allianz Parque w São Paulo. Natomiast Tricolor Paulista zmierzą się z Atlético Goianiense na stadionie Antônio Accioly w Goiânii.

FLAMENGO 2:1 SÃO PAULO - 2. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: 48.103.
ARBITER: Anderson Daronco (RS).
ASYSTENCI: Rafael da Silva Alves (RS), Maurício Coelho Silva Penna (RS).
VAR: Rodrigo D'Alonso Ferreira (SC).
ŻÓŁTE KARTKI: Fabrício Bruno; Michel Araujo, Luciano, Igor Vinícius.
BRAMKI: 20’ Luiz Aráujo (1:2), 54’ Nicolás De la Cruz (2:0); 79’ Ferreira (2:1).

FLAMENGO: Rossi; Varela, Fabrício Bruno, Léo Pereira, Ayrton Lucas; Erick Pulgar, Allan (80’ Igor Jesus), De la Cruz (77’ Gérson); Bruno Henrique (76’ Victor Hugo), Éverton Cebolinha (13’ Luiz Araújo), Pedro. TRENER: Tite.

SÃO PAULO: Rafael; Ferraresi (46’ Erick), Arboleda, Diego Costa; Igor Vinícius, Alisson, Pablo Maia (90’ Juan), Michel Araujo (46’ Ferreira), Welington; Luciano, Calleri (57’ André Silva). TRENER: Thiago Carpini.