Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Vasco

Raport pomeczowy Flamengo - Vasco

Dla Vasco było to wszystko albo nic. Dla Flamengo chodziło o cierpliwość i wiarę w jakość swojej grupy. W ten sposób zespół Rubro-Negro powtórzył wynik z pierwszego półfinałowego meczu i ponownie wygrał 1:0 z Vasco w niedzielę na stadionie Maracanã, gwarantując obecność w finale Campeonato Carioca. Bramka zdobyta przez Williana Arão przypieczętowała awans, który daje zespołowi kierowanemu przez Paulo Sousę szansę na bezprecedensowe czwarte z rzędu mistrzostwo stanowe.

Flamengo czeka teraz na zwycięzcę starcia między Botafogo i Fluminense, którzy rozegrają pierwszy mecz w poniedziałek. Finał Campeonato Carioca zacznie się 30 lub 31 marca, a zakończy 2 lub 3 kwietnia - daty nie zostały jeszcze potwierdzone.

Z Figueiredo jako nowością w wyjściowym składzie, Vasco od początku niepokoiło Flamengo, gdyż musiało wygrać różnicą dwóch lub więcej bramek. Zespół kierowany przez trenera Zé Ricardo dominował w pierwszych minutach, ale Flamengo miało spokój ducha, aby wytrzymać ten impet i stopniowo przejmowało kontrolę nad grą. Pierwsza połowa zakończyła się bez bramek, ale z dużymi szansami i ważnymi interwencjami Hugo i Thiago Rodriguesa.

Po przerwie Vasco nie miało nawet zbyt wiele czasu na powtórzenie swojej strategii. W 55 minucie konfrontacji, Willian Arão wykorzystał błąd obrony Vasco i strzelił gola. W ten sposób Flamengo wykorzystało swoje doświadczenie i jakość techniczną, aby docenić posiadanie piłki, aby uniknąć nacisku ze strony przeciwnika aż do ostatniego gwizdka arbitra.

FLAMENGO 1x0 VASCO - PÓŁFINA CAMPEONATO CARIOCA

STADION: Maracanã, Rio de Janeiro (RJ)
ARBITER: Rafael Martins de Sá
ASYSTENCI: Daniel do Espírito Santo Parro, Carlos Alves de Lima Filho
VAR: Carlos Eduardo Nunes Braga
WIDZÓW: 58.478
ŻÓŁTE KARTKI: Gabriel Barbosa, João Gomes (FLA) / Nenê, Gabriel Pec, Luiz Henrique (VAS)
BRAMKI: 55' Willian Arão (1-0)

FLAMENGO: Hugo; Fabrício Bruno, David Luiz (69' Léo Pereira), Filipe Luís; Rodinei (51' Matheuzinho), Willian Arão, João Gomes, Lázaro (70' Vitinho), Arrascaeta (69' Marinho); Pedro, Gabriel Barbosa (82' Éverton Ribeiro). TRENER: Paulo Sousa.

VASCO: Thiago Rodrigues; Léo Matos (37' Weverton), Anderson Conceição, Quintero, Edimar; Zé Gabriel (61' Yuri), Juninho (61' Luiz Henrique), Nenê, Figueiredo, Gabriel Pec (76' Bruno Nazário), Raniel (76' Vitinho). TRENER: Zé Ricardo.