Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Vasco

Raport pomeczowy Flamengo - Vasco

Szczęście odwróciło się w jedną stronę, podobnie jak przewaga półfinale Campeonato Carioca. W zajętym klasyku rozegranym w nocy z poniedziałku na wtorek na stadionie Maracanã, Flamengo wygrało 3:2 z Vasco i może teraz zremisować w niedzielnym rewanżu, aby awansować do piątego z rzędu finału stanowego.

Gabriel Pec otworzył wynik spotkania po błędzie Rodrigo Caio, jednak Giorgian de Arrascaeta wyrównał wspaniałym golem zza pola karnego. Następnie Pedro skorzystał z prezentu Manuela Capasso, a Alex Teixeira doprowadził do remisu po skutecznej kontrze. Ostatecznie bohaterem Rubro-Negro został Fabrício Bruno, który strzelił zwycięskiego gola po asyście Arrascy.

PIERWSZA POŁOWA

Klasyk nawet udzielał wskazówek, że mecz będzie początkowo ostrożny. Jednak błąd Rodrigo Caio i uderzenie Gabriela Peca, które otworzyło wynik na 1:0 dla Vasco w 11. minucie, wskazywało na wygodny scenariusz dla podopiecznych Maurício Barbieriego, którzy dobrze bronili się przed cierpliwym Flamengo. Posiadanie piłki skutkowało niewieloma groźnymi akcjami po stronie Rubro-Negro, którzy wystawili się na kontrataki, dopóki Giorgian de Arrascaeta nie przypomniał sobie o swoich najlepszych momentach i wyrównał wynik wspaniałym golem w 25. minucie. Vasco nawet świętowało gola Léo po strzale z zamieszania w polu karnym, ale został on nieuznany z powodu spalonego. Jednak na przerwę szczęśliwsi schodzili gracze Flamengo, dzięki Manuelowi Capasso, który odwzajemnił początkowy błąd Rodrigo Caio i "asystował" do Pedro, który mocnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Pierwsza połowa była pełna błędów indywidualnych i emocji.

DRUGA POŁOWA

Maurício Barbieri uwolnił Vasco w drugiej połowie, a wejście Marlona Gomesa uczyniło zespół bardziej agresywnym w wysokim pressingu. Flamengo wykazywało oznaki zmęczenia i miało trudności z łączeniem podań w szybkiej grze ofensywnej. Tak bardzo, że błąd Giorgiana de Arrascaety i Arturo Vidala zakończył się remisem po kontrataku, który na gola zamienił Alex Teixeira. Na tablicy wyników znowu był remis i rozpoczęła się wymiana uderzeń, ale to Rubro-Negro mieli element decydujący: Giorgiana de Arrascaetę. Urugwajczyk idealnie wykonał rzut wolny na głowę Fabrício Bruno, który tylko musiał się przesunąć, by zdobyć gola na 3:2 bez wyskakiwania do góry. Pedro zmusił Léo Jardima do świetnej interwencji, a trzy minuty po wejściu na boisko, Matheus Gonçalves otrzymał czerwoną kartkę po wejściu do pełnego napięcia półfinału z wybuchami temperamentu i ostatecznym świętowaniem Rubro-Negro.

PONOWNIE BŁYSZCZY

Giorgian de Arrascaeta ponownie zabłysnął w nocy z poniedziałku na wtorek. Po kiepskim początku sezonu Urugwajczyk był absolutną gwiazdą klasyku, organizując najlepsze akcje ofensywne Flamengo i wykonując dobre podania do Pedro w pierwszej i drugiej połowie. Strzałem z dystansu doprowadził do remisu, a następnie zaliczył asystę przy zwycięskim trafieniu Fabrício Bruno.

GORĄCY KLASYK

Vasco i Flamengo rozegrali gorący klasyk na stadionie Maracanã. Siedmiu graczy zostało ukaranych żółtymi kartkami, a także trener Vasco, Maurício Barbieri, w meczu zaznaczonym przez wiele mocnych starć. Sędzia Wagner do Nascimento Magalhães pokazał także dwie czerwone kartki dla zawodników Flamengo: Matheusa Gonçalvesa, który otrzymał dwa żółte kartki w ciągu zaledwie trzech minut na boisku, oraz Marinho, za narzekanie na ławce rezerwowych.

WALKA O FINAŁ

Vasco i Flamengo zmierzą się w rewanżu w najbliższą niedzielę na stadionie Maracanã w meczu, który zadecyduje o awansie do finału Campeonato Carioca. Dzięki zwycięstwu w nocy z poniedziałku na wtorek, drużyna prowadzona przez Vítora Pereirę może zremisować, aby awansować, podczas gdy Vasco musi wygrać dowolną różnicą goli, aby awansować dzięki lepszej kampanii w Taça Guanabara. Drugie miejsce w finale będzie rozstrzygane w starciu między Fluminense i Volta Redonda, które zmierzą się w sobotę również na stadionie Maracanã, po tym jak Voltaço wygrało 2:1 u siebie.

FLAMENGO 3 X 2 VASCO - PÓŁFINAŁ CAMPEONATO CARIOCA

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: 45.093.
ARBITER: Wagner do Nascimento Magalhães.
ASYSTENCI: Rodrigo Figueiredo Henrique Corrêa, Thayse Marques Fonseca.
VAR: Rodrigo Nunes de Sá.
BRAMKI: 11' Gabriel Pec (0:1), 26' Arrascaeta (1:1), 42' Pedro (2:1), 59' Alex Teixeira (2:2), 73' Fabrício Bruno (3:2).
ŻÓŁTE KARTKI: Pablo, Pedro, Matheuzinho, Matheus Gonçalves (FLA); Maurício Barbieri, Lucas Piton, Galarza, Figueiredo, Pedro Raul (VAS).
CZERWONE KARTKI: Matheus Gonçalves, Marinho (FLA).

FLAMENGO: Santos; Fabrício Bruno, Rodrigo Caio, Pablo; Matheuzinho (82' Matheus França), Vidal (69' Éverton Ribeiro), Thiago Maia, Ayrton Lucas (69' Éverton Cebolinha); Arrascaeta, Gabriel Barbosa (90' Matheus Gonçalves), Pedro. TRENER: Vítor Pereira.

VASCO: Léo Jardim; Puma Rodríguez, Capasso, Léo, Lucas Piton; Andrey Santos (83' Rodrigo), Jair (83' Nenê), Gabriel Pec (84' Erick Marcus), Galarza (46' Marlon Gomes); Alex Teixeira (69' Figueiredo), Pedro Raul. TRENER: Maurício Barbieri.