Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Flamengo - Volta Redonda

Raport pomeczowy Flamengo - Volta Redonda

W sobotę karnawałową Flamengo pewnie wygrało 3:0 z Volta Redonda na stadionie Maracanã w zaległym meczu 3. kolejki Taça Guanabara. Dzięki bramkom Gabriela Barbosy, Pedro i Ayrtona Lucasa, Rubro-Negro odnieśli zwycięstwo i awansowali na drugie miejsce w tabeli rozgrywek stanowych.

PRZEBIEG MECZU

Flamengo szybko objęło prowadzenie już po ośmiu minutach, gdy Gabriel Barbosa wpisał się na listę strzelców po pięknej akcji Luiza Araújo. Prawy skrzydłowy był gwiazdą pierwszej połowy, tworząc najlepsze okazje dla Rubro-Negro. Napastnik był bliski zdobycia wspaniałego gola, ale zatrzymała go doskonała interwencja Paulo Henrique pod koniec pierwszej połowy.

Flamengo nie wróciło dobrze po przerwie. Do przerwy technicznej na nawodnienie, Volta Redonda rosła w grze i zagrażała bramce Matheusa Cunhy, szczególnie za sprawą Sancheza, który trafił w słupek.

Wraz z pojawieniem się na środku pola Giorgiana de Arrascaety, Gérsona i Ericka Pulgara, Flamengo odzyskało kontrolę nad grą i skorzystało z inspirującej gry Urugwajczyka. Arrascaeta wywalczył rzut karny, który Pedro zamienił na gola, a także zanotował asystę przy trafieniu Ayrtona Lucasa.

MIESZANY SKŁAD

Tite wystawił mieszany skład na mecz z Volta Redonda. Spośród stałych podstawowych graczy tylko Fabrício Bruno, Ayrton Lucas i Nicolás de la Cruz rozpoczęli mecz na stadionie Maracanã. W drugiej połowie w grze pojawili się Erick Pulgar, Gérson, Giorgian de Arrascaeta, Éverton Cebolinha i Pedro.

SYTUACJA W TABELI

Zwycięstwo w zaległym meczu sprawiło, że Flamengo awansowało z trzeciego na drugie miejsce, mając na swoim koncie 15 punktów. Liderem jest Fluminense z 17 oczkami. Volta Redonda pozostaje w dolnej części tabeli na dziewiątym miejscu z ośmioma punktami.

NASTĘPNE MECZE

Flamengo wraca na boisko w nocy z czwartku na piątek w meczu 8. kolejki Taça Guanabara przeciwko Bangu. Spotkanie odbędzie się na stadionie Batistão w Aracaju.

Volta Redonda zmierzy się z Botafogo w nocy z środy na czwartek na stadionie Raulino de Oliveira.

FLAMENGO 3:0 VOLTA REDONDA - 3. KOLEJKA TAÇA GUANABARA

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: 42.373.
ARBITER: Felipe da Silva Gonçalves Paludo.
ASYSTENCI: Thiago Henrique Neto Corrêa Farinha, Diego Luiz Couto Barcelos.
VAR: Carlos Eduardo Nunes Braga.
ŻÓŁTE KARTKI: David Luiz, Fabrício Bruno, Pulgar (FLA), Sánchez (VRE).
BRAMKI: 8’ Gabriel Barbosa (1:0), 87’ k. Pedro (2:0), 90+5’ Ayrton Lucas (3:0).

FLAMENGO: Matheus Cunha; Wesley, Fabrício Bruno, David Luiz, Ayrton Lucas; Allan (61’ Pulgar), Victor Hugo (61’ Gérson), De la Cruz (61’ Arrascaeta); Luiz Araújo (84’ Éverton Cebolinha), Bruno Henrique, Gabriel Barbosa (77’ Pedro). TRENER: Tite.

VOLTA REDONDA: Paulo Henrique; Wellington Silva (88’ Raphinha), Bruno Barra, Sánchez; Léo Silva (80’ Cristiano), Danrley, Robinho (65’ Júlio César), Vini Moura (80’ Thiago Alagoano); MV, Ítalo Carvalho (65’ Henrique Silva). TRENER: Felipe Loureiro.