Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Fluminense - Flamengo

Raport pomeczowy Fluminense - Flamengo

W nocy z soboty na niedzielę Flamengo zwyciężyło 2:0 z Fluminense na stadionie Maracanã w pierwszym półfinałowym meczu Campeonato Carioca. W bardzo emocjonującym klasyku, gdzie Tricolor grali znaczną część drugiej połowy z jednym zawodnikiem mniej, Rubro-Negro przejęli kontrolę nad grą i utrzymali panowanie na boisku.

Wynik 2:0 na tablicy wyników jest sprawiedliwym odzwierciedleniem tego, co wydarzyło się na murawie stadionu Maracanã. W pierwszym półfinałowym meczu Campeonato Carioca, Flamengo było zdecydowanie lepsze od Fluminense praktycznie przez cały czas i ma teraz dobrą przewagę w zdobyciu miejsca w finale. Podopieczni trenera Tite zbudowali wynik dzięki golom Évertona Cebolinhy i Pedro - i stworzyli nawet więcej szans na zdobycie bramek, biorąc pod uwagę, że Tricolor grali znaczną część drugiej połowy z jednym zawodnikiem mniej po czerwonej kartce dla Thiago Santosa.

Pierwsza połowa została kompletnie zdominowana przez Flamengo, które rozpoczęło duszenie rywala już przy wyprowadzaniu piłki. Z ciężkim środkiem pola, Fluminense stworzyło niewielkie zagrożenie. Presja przyniosła efekty w doliczonym czasie gry, gdy Erick Pulgar znalazł Évertona Cebolinhę w polu karnym, który po dobrej centrze otworzył wynik klasyku.

Zmiany w składzie Fluminense poprawiły grę w drugiej połowie - jedna w przerwie: Marcelo za Diogo Barbosę; a druga już po trzech minutach, z konieczności, ponieważ Lima zastąpił kontuzjowanego Ganso. Tricolor zyskali więcej obecności w środku pola i wyrównali siły, ale wszystko runęło po czerwonej kartce dla Thiago Santosa, który ostro sfaulował Évertona Cebolinhę, gdy ten ruszał w kierunku bramki. Z przewagą jednego zawodnika, Rubro-Negro ponownie zdominowali grę i ponownie zdobyli bramkę w doliczonym czasie - tym razem za sprawą Pedro.

DOBRA PRZEWAGA

Dzięki zwycięstwu, Flamengo może nawet przegrać dwoma golami różnicy w meczu rewanżowym, aby awansować do finału. Ze względu na lepszą pozycję w Taça Guanabara, Rubro-Negro zagwarantują sobie awans przy remisie w sumie wyników obu meczów. W ten sposób Fluminense musi odnieść zwycięstwo trzema golami różnicy, aby się zakwalifikować. Drużyny ponownie zmierzą się w nocy z soboty na niedzielę na stadionie Maracanã.

TABU!

Fluminense wyrównało drugą najgorszą serię meczów bez zwycięstwa w klasykach w historii klubu. Po przegranej, Tricolor nie pokonali Botafogo, Flamengo ani Vasco przez 12 meczów - rekord to 13 spotkań.

JEDNA BRAMKA NA MECZ!

Pedro nadal jest w świetnej formie w 2024 roku. Napastnik ustalił wynik spotkania na stadionie Maracanã. To dziewiąte trafienie napastnika w dziewięciu meczach w sezonie - średnio jedna bramka na mecz.

FLUMINENSE 0 X 2 FLAMENGO - PÓŁFINAŁ CAMPEONATO CARIOCA

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: 48.105.
ARBITER: Yuri Elino Ferreira da Cruz.
ASYSTENCI: Rodrigo Figueiredo Henrique Correa, Lilian da Silva Fernandes Bruno.
ŻÓŁTE KARTKI: Guga, Martinelli, Felipe Melo (FLU); De la Cruz (FLA).
CZERWONA KARTKA: 63' Thiago Santos (FLU).
BRAMKI: 45'+2' Éverton Cebolinha (0:1); 90'+1' Pedro (0:2).

FLUMINENSE: Fábio; Guga, Thiago Santos, Felipe Melo (84' Antônio Carlos), Diogo Barbosa (46' Marcelo); Martinelli, Renato Augusto (65' Manoel). Ganso (49' Lima); Arias, Keno (83' Lelê), Cano. TRENER: Fernando Diniz.

FLAMENGO: Rossi; Varela, Fabrício Bruno, Léo Pereira, Ayrton Lucas (49' Viña); Pulgar (71' Igor Jesus), De la Cruz, Arrascaeta; Luiz Araújo (71' Bruno Henrique), Éverton Cebolinha (86; Victor Hugo), Pedro. TRENER: Tite.