Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Grêmio - Flamengo

Raport pomeczowy Grêmio - Flamengo

W emocjonującej grze pełnej zwrotów akcji i wielu bramek, Grêmio odwróciło losy meczu przeciwko Flamengo i ostatecznie wygrało 3:2 w nocy z środy na czwartek na Arena do Grêmio. Bramki dla Tricolor Gaúcho zdobyli Ferreira, Nathan Fernandes i André Henrique w odstępie około 10 minut. Wcześniej Éverton Cebolinha otworzył wynik. Na zakończenie Luiz Araújo ustalił wynik konfrontacji.

To było pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Gaúchos nad Rubro-Negro, w meczu pełnym historii. Zespół z Rio de Janeiro stracił pierwsze bramki pod wodzą Tite, który przegrał swoje pierwsze spotkanie na ławce szkoleniowej Flamengo. Ferreira strzelił tysięcznego gola dla Grêmio w erze dwóch rund Campeonato Brasileiro. Éverton Cebolinha otworzył wynik, wykorzystując tzw. "prawo ex-...". Tricolor pokonał rywala na swoim stadionie po ponad pięciu latach! Wynik przyniósł ulgę kibicom Grêmio.

PIERWSZA POŁOWA

Flamengo dominowało przez większą część pierwszej połowy. Zaczęło mecz lepiej niż Grêmio, choć później przeciwnicy zdołali wyrównać grę. Mimo to to goście pozostawali groźniejsi, atakując w okolicach pola karnego gospodarzy. Gérson dwukrotnie oddał niebezpieczne strzały, a Arrascaeta raz. Z kolei podopieczni trenera Renato Gaúcho mieli mniej groźne akcje, z których najważniejszym był szybki wrzut z autu João Pedro Galvão, ale piłka przeszła przez całe pole. Przewaga zespołu Tite została zbudowana po szybkim kontrataku. Éverton Cebolinha minął Geromela w pobliżu środka boiska, ruszył do przodu, minął Villasantiego, po czym położył na boisku Kannemanna oraz Gabriela Grando, otwierając wynik przed przerwą.

DRUGA POŁOWA

Druga połowa była kontrolowana przez Flamengo, które już nie tworzyło zagrożenia w ataku. Niemniej jednak w końcówce spotkania Renato Gaúcho poszedł na ryzyko i zrezygnował z trzech obrońców. Dzięki wejściu Cristaldo, André Henrique i Nathana Fernandesa, Tricolor Gaúcho częściej znajdowali się w polu karnym rywali i skorzystali na tym. W odstępie dziesięciu minut Ferreira, Nathan i André zdobyli trzy bramki, zapewniając zwycięstwo. Flamengo nadal próbowało wyrównać, a Luiz Araújo wpisał się na listę strzelców, lecz w końcówce nie udało im się wywrzeć presji.

TYSIĄC GOLI GRÊMIO W ROZGRYWKACH W ERZE DWÓCH RUND

Wyrównujący gol dla Grêmio strzelony przez Ferreirę stał się historyczny, ponieważ był tysięczną bramką dla Tricolor Gaúcho w erze dwóch rund Campeonato Brasileiro. Dodatkowo, zawodnik zakończył swoją suszę strzelecką, ponieważ nie potrafił wpisać się na listę strzelców od 10 meczów.

POTRAFI STRZELAĆ NA ARENA

Prawo ex nigdy nie zawodzi, prawda? Éverton Cebolinha wie, jak strzelać gole na Arena. Nic dziwnego, że jest jednym z najlepszych strzelców na tym stadionie. Zdobył 43 bramki dla Tricolor na Arena, oprócz tej, którą zdobył dla Flamengo w nocy z środy na czwartek i jest drugim najlepszym strzelcem na stadionie, ustępując tylko Diego Souzie. Zawodnik nie świętował wpisania się na listę strzelców, szanując swoją historię w koszulce Grêmio.

SYTUACJA W TABELI

Dzięki wygranej Grêmio powróciło do pierwszej szóstki tabeli i zajmuje obecnie szóste miejsce z 47 punktami. Flamengo spadło na czwarte miejsce, mając na koncie 50 punktów, ustępując Palmeiras w bilansie bramek, i straciło szansę na drugie miejsce w Campeonato Brasileiro oraz zniwelowanie straty do lidera Botafogo do sześciu oczek.

NASTĘPNE MECZE

Grêmio zagra ponownie w sobotę przeciwko América Mineiro na stadionie Independência. Flamengo miało zaplanowane spotkanie z Red Bull Bragantino, które jednak zostało przełożone, ponieważ nie zgodziło się na zmianę lokalizacji i nadal chciało grać na stadionie Maracanã, który został udostępniony Południowoamerykańskiej Konfederacji Piłki Nożnej (CONMEBOL) ze względu na finał Copa Libertadores. Dlatego podopieczni trenera Tite wrócą na boisko dopiero za tydzień, kiedy zmierzą się z Santosem na Mané Garrincha w Brasílii w ramach 31. kolejki Campeonato Brasileiro.

GRÊMIO X FLAMENGO - 29. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Arena do Grêmio w Porto Alegre (RS).
WIDZÓW: 22.325.
ARBITER: Rodrigo José Pereira de Lima.
ASYSTENCI: Bruno Raphael Pires (FIFA), Luanderson Lima dos Santos (FIFA).
VAR: Igor Junio Benevenuto de Oliveira (VAR/FIFA).
ŻÓŁTE KARTKI: Kannemann, Ferreira, Geromel (GRE); Erick Pulgar, Léo Pereira, Luiz Araújo, Éverton Ribeiro (FLA).
BRAMKI: 42' Éverton Cebolinha (0:1), 76' Ferreirinha (1:1), 81' Nathan Fernandes (2:1), 86' André (3:1), 89' Luiz Araújo (3:2).

GRÊMIO: Gabriel Grando; João Pedro, Bruno Alves, Geromel, Kannemann (69' Cristaldo; 90+6' Bruno Uvini), Reinaldo; Villasanti, Pepê; Besozzi (46' Ferreirinha), Galdino (69' Nathan Fernandes), JP Galvão (70' André). TRENER: Renato Gaúcho.

FLAMENGO: Rossi; Wesley, Pablo (84' Matheuzinho), Léo Pereira, Ayrton Lucas; Pulgar (46' Éverton Ribeiro), Thiago Maia; Gérson, Arrascaeta (84' Luiz Araújo), Éverton Cebolinha (68' Bruno Henrique), Pedro (69' Gabriel Barbosa). TRENER: Tite.