Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Grêmio - Flamengo

Raport pomeczowy Grêmio - Flamengo

Rezerwowy zespół Flamengo przegrał 2:3 z Grêmio na Arena do Grêmio w niedzielnym meczu rozegranym w ramach 27. kolejki Campeonato Brasileiro. Bramki dla Tricolor zdobyli Franco Cristaldo, Martin Braithwaite i Diego Costa, a dla drużyny z Rio de Janeiro trafili młodzi Matheus Gonçalves i Felipe Teresa.

Grêmio pozwoliło Flamengo dominować przez większość z 90 minut, ale wykorzystało swoje okazje. Dodatkowo skorzystało z czerwonej kartki Carlinhosa, który został wyrzucony z boiska w drugiej połowie za faul bez piłki na Walterze Kannemannie.

CZERWONA KARTKA DLA CARLINHOSA, KTÓRY ZAREAGOWAŁ AGRESYWNIE NA DECYZJĘ VAR

Carlinhos został wyrzucony z boiska w 58. minucie drugiej połowy za faul bez piłki na Walterze Kannemannie. Wściekły na decyzję o bezpośredniej czerwonej kartce, napastnik uderzył pięścią w kabinę VAR, schodząc do szatni.

EFEKTYWNOŚĆ GRÊMIO

Mimo gry na własnym boisku, Grêmio pozwoliło Flamengo kontrolować piłkę, zwłaszcza w pierwszej połowie – drużyna z Rio de Janeiro miała 57% posiadania piłki i oddała 14 strzałów, podczas gdy Tricolor zaledwie pięć. Do przerwy było 1:1, a gola zdobył Franco Cristaldo.

Druga połowa była lepsza dla Grêmio, które skutecznie wykorzystało swoje szanse. W 55. minucie, po błędzie bramkarza Matheusa Cunhi, Martin Braithwaite zdobył bramkę. W 83. minucie Diego Costa strzelił głową po dobrej akcji zespołu z lewej strony boiska.

ODPOCZYNEK DLA STARTERÓW I SZANSA DLA MŁODZIEŻY

Flamengo oszczędziło 12 zawodników, którzy nie pojechali nawet do Porto Alegre z powodu nadchodzącego meczu z Peñarolem w Copa Libertadores, który odbędzie się w nocy z czwartku na piątek. Dzięki temu młodzi gracze z drużyny U-20 dostali szansę. Matheus Gonçalves był jednym z wyróżniających się zawodników, podobnie jak Lorran i Carlos Alcaraz.

SYTUACJA W TABELI

Grêmio oddala się od strefy spadkowej. Drużyna ma teraz 31 punktów i zajmuje 12. miejsce, trzy punkty nad Corinthians, które jest pierwsze w strefie spadkowej.

Flamengo pozostaje z 45 punktami na 4. miejscu, ale oddala się od szczytu tabeli – teraz traci 11 punktów do lidera, Botafogo.

NADCHODZĄCE MECZE

Grêmio zagra zaległy mecz 5. kolejki Brasileirão z Criciúmą w nocy z środy na czwartek na Arena do Grêmio.

Flamengo zagra w nocy z czwartku na piątek decydujący mecz o awans do półfinału Copa Libertadores z Peñarolem. W Campeonato Brasileiro Rubro-Negro podejmą w nocy z niedzieli na poniedziałek Athletico Paranaense na stadionie Maracanã.

GRÊMIO 3:2 FLAMENGO - 27. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Arena do Grêmio w Porto Alegre.
ARBITER: Matheus Delgado Candançan (SP).
ASYSTENCI: Neuza Inês Back (Fifa-SP), Evandro de Melo Lima (SP).
CZWARTY ARBITER: Vinícius Gonçalves Dias Araújo (SP).
VAR: Rodrigo Guarizo Ferreira do Amaral (Fifa-SP).
ŻÓŁTA KARTKA: João Pedro (Grêmio).
CZERWONA KARTKA: 58 Carlinhos (Flamengo).
BRAMKI: 11' Cristaldo (1:0), 25' Matheus Gonçalves (1:1), 55' Braithwaite (2:1), 83' Diego Costa (3:1), 90' Felipe Teresa (3:2).

GRÊMIO: Marchesín; João Pedro, Gustavo Martins, Kannemann, Reinaldo (87' Mayk); Villasanti, Dodi, Cristaldo (74' Edenílson), Monsalve (87' Aravena); Soteldo (87' Pepê), Braithwaite (74' Diego Costa). TRENER: Marcelo Sales asystent.

FLAMENGO: Matheus Cunha; Wesley (90' Daniel Sales), David Luiz, Cleiton, Ayrton Lucas; Allan, Evertton Araújo, Matheus Gonçalves, Lorran (75' Wallace Yan), Alcaraz (86' Felipe Teresa); Carlinhos. TRENER: Tite.