Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Juventude - Flamengo

Raport pomeczowy Juventude - Flamengo

Już bez żadnych celów w Campeonato Brasileiro, Flamengo i Juventude zapewnili żywy mecz na stadionie Alfredo Jaconi, który zakończył się remisem 2:2. Henrique i Jadson trafiali dla gospodarzy, z kolei gole dla gości z Rio de Janeiro strzelili Matheuzinho i Werton.

Flamengo otworzyło wynik spotkania po niecałej minucie gry, ale nie od razu przełożyło to na prowadzenie i na dominację. Stopniowo podopieczni trenera Dorivala Júniora zaczęli kontrolować posiadanie piłki i stwarzać coraz większe niebezpieczeństwo pod bramką. W najgorszym momencie meczu, Juventude przeprowadziło kontratak i doprowadziło do wyrównania po trafieniu Paulo Henrique. Kilka minut później kolejna akcja z boku i dośrodkowanie do Jadsona, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Druga połowa miała mniej emocji. Poza poprzeczką po trafieniu Chico Kima, oba zespoły stworzyły niewiele okazji. Ale w doliczonym czasie gry zabłysła gwiazda Wertona, który zdobył swoją pierwszą bramkę w profesjonalnej karierze i tym samym doprowadził do remisu 2:2.

Po remisie Flamengo ma na swoim koncie 62 punkty i zajmuje piąte miejsce w tabeli Campeonato Brasileiro. Dzięki remisowi Corinthians z Coritibą, podopieczni trenera Dorivala Júniora wciąż mają szansę, aby zakończyć sezon w strefie G-4. Jednak w ostatniej kolejce muszą wygrać z Avaí i liczyć na porażkę Timão z Atlético Mineiro. Juventude, które już spadło, nadal jest czerwoną latarnią ligi z 22 punktami.

JUVENTUDE 2 X 2 FLAMENGO - 37. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

​STADION: Alfredo Jaconi w Caxias do Sul (RS).
WIDZÓW: Brak danych.
ARBITER: Rodrigo Jose Pereira de Lima (PE).
ASYSTENCI: Fabricio Vilarinho da Silva (Fifa/GO), Francisco Chaves Bezerra Junior (PE).
VAR: Rafael Traci (SC).
BRAMKI: 1' Matheuzinho (0:1), 36' Paulo Henrique (1:1), 42' Jadson (2:1), 90'+1' Werton (2:2).
ŻÓŁTE KARTKI: Vitor Mendes, Capixaba, Jadson, Jean Irmer, Chico Kim (JUV); João Gomes, Ayrton Lucas, Mateusão (FLA).

JUVENTUDE: Cesar; Paulo Henrique, Thalisson Kelven, Vitor Mendes, Dudu (65' Rodrigo Soares); Jean Irmer (86' Pará), Jadson, Yuri, Chico Kim; Capixaba (72' Ruan), Felipe Pires (65' Rafinha). TRENER: Celso Roth.

FLAMENGO: Hugo Souza; Rodinei (64' Varela), Fabrício Bruno, Pablo, Ayrton Lucas; Erick Pulgar, João Gomes, Victor Hugo (64' Mateusão); Matheuzinho (75' Kayke David), Éverton Cebolinha, Matheus França (75' Werton). TRENER: Dorival Júnior.