Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Juventude - Flamengo

Raport pomeczowy Juventude - Flamengo

W środową noc Juventude wygrało 2:1 z Flamengo na stadionie Alfredo Jaconi, odwracając losy spotkania rozgrywanego w ramach 12. kolejki Campeonato Brasileiro. Periquito wykorzystało atut własnego boiska i, szczególnie dobrze grając w drugiej połowie, utrzymało niepokonany status przeciwko Rubro-Negro w Caxias do Sul, który trwa już prawie 27 lat (13 meczów). Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Rogera Machado osiągnęli 16 punktów i awansowali w tabeli, zajmując obecnie 10. miejsce. Flamengo pozostało z 24 punktami, tak samo jak Bahia, ale prowadzi w tabeli dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

PRZEBIEG MECZU

Pierwsza połowa meczu na stadionie Alfredo Jaconi była wyrównana. Juventude i Flamengo dzieliły się inicjatywą, a każda z drużyn miała swoje dobre momenty. Rubro-Negro otworzyli wynik po bramce Pedra, który skierował piłkę do siatki klatką piersiową po dośrodkowaniu Luiza Araújo. Juventude szybko wyrównało, gdy Lucas Barbosa strzelił gola głową po precyzyjnym podaniu Nenê. Po tych wydarzeniach obie drużyny miały jeszcze po jednej dobrej okazji, ale do przerwy wynik pozostał 1:1.

W drugiej połowie gospodarze zdobyli lekką przewagę. Juventude częściej utrzymywało się przy piłce, podczas gdy Flamengo wyraźnie odczuwało zmęczenie. Agustín Rossi i Mateus Claus stali się bohaterami, wykonując kilka kluczowych interwencji. Przełom nastąpił w 86. minucie, kiedy rezerwowy Luis Mandaca wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i skierował piłkę do bramki Rubro-Negro. W końcówce meczu obie drużyny miały jeszcze po jednej dobrej sytuacji, ale podopieczni trenera Rogera Machado zdołali utrzymać zwycięstwo.

PROTESTY JUVENTUDE WOBEC ROSSIEGO

W pierwszej połowie uwagę zwróciła jedna sytuacja. Już w drugiej minucie Gabriel Taliari oddał strzał, który został pewnie obroniony przez Agustína Rossiego. Bramkarz Rubro-Negro jednak długo trzymał piłkę w rękach, co wzbudziło protesty.

Zgodnie z przepisami, bramkarz może trzymać piłkę nie dłużej niż sześć sekund przed ponownym wprowadzeniem jej do gry. Agustín Rossi trzymał futbolówkę przez około 15 sekund przed wznowieniem gry. Nenê, stojąc naprzeciw argentyńskiego bramkarza na skraju pola karnego, intensywnie gestykulował i protestował u sędziego.

NASTĘPNY MECZ

Juventude zmierzy się z Fortalezą w niedzielę na Castelão. Tego samego dnia Flamengo zagra z Cruzeiro na stadionie Maracanã. Oba mecze odbędą się w ramach 13. kolejki Campeonato Brasileiro.

JUVENTUDE 2:1 FLAMENGO - 12. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Alfredo Jaconi w Caxias do Sul (RS).
ARBITER: Matheus Delgado Candançan/SP.
ASYSTENCI: Marcelo Carvalho Van Gasse/SP, Rafael Trombeta/PR.
VAR: Charly Wendy Straub Deretti (FIFA)/SC.
ŻÓŁTE KARTKI: Alan Ruschel, Adailton Bolzan (asystent), Lucas Freitas (JUV), Gérson (FLA).
BRAMKI: 18’ Pedro (0:1), Lucas Barbosa (1:1), 86’ Luis Mandaca (2:1).

JUVENTUDE: Mateus Claus; João Lucas (36’ Ewerthon), Danilo Boza, Lucas Freitas, Alan Ruschel; Caíque, Jadson (71’ Luís Oyama), Nenê (60’ Jean Carlos); Lucas Barbosa, Erick Farias (71’ Luis Mandaca), Gabriel Taliari (60’ Gilberto). TRENER: Roger Machado.

FLAMENGO: Rossi; Wesley, Fabrício Bruno, Léo Pereira, Ayrton Lucas; Léo Ortiz (86’ Evertton Araújo), Gérson (86’ David Luiz), Lorran (46’ Allan); Luiz Araújo, Victor Hugo (68’ Gabriel Barbosa), Pedro (86’ Carlinhos). TRENER: Tite.