Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Nova Iguaçu - Flamengo

Raport pomeczowy Nova Iguaçu - Flamengo

W drugiej kolejce Campeonato Carioca Nova Iguaçu i Flamengo zremisowały 1:1 w bardzo zaciętym meczu z niewieloma szansami na zdobycie gola. Carlinhos otworzył wynik w pierwszej połowie dla Orgulho da Baixada, a Thiaguinho uchronił Rubro-Negro przed porażką strzelając pięknego gola w drugiej połowie.

Podczas gdy pierwszy skład kontynuuje przygotowania do sezonu w Stanach Zjednoczonych, Flamengo wystąpiło w rozgrywkach stanowych z zespołem głównie złożonym z graczy sektora młodzieżowego pod wodzą trenera drużyny U-20, Mário Jorge. Lorran był gwiazdą alternatywnego w João Pessoa, podczas gdy Gabriel Noga, po roku przerwy gry z powodu poważnej kontuzji, popełnił błąd przy golu Nova Iguaçu.

Nova Iguaçu przez większość czasu blokowało akcje Flamengo i zdobyło gola dzięki błędowi Gabriela Nogi, który został skrzętnie wykorzystany przez Carlinhosa. W drugiej połowie młodzi Rubro-Negro zdołali podnieść tempo i stworzyć kilka okazji, aż Thiaguinho wyrównał pięknym strzałem, po czym pobiegł świętować z kibicami, co kosztowało go żółtą kartkę. W końcówce meczu popełnił faul, by powstrzymać kontratak Nova Iguaçu, co skutkowało drugą żółtą kartką i jego wyrzuceniem z boiska.

Flamengo w ramach Campeonato Carioca powróci na boisko 27 stycznia, aby zmierzyć się z Portuguesą w Natal, nadal grając zespołem rezerwowym. Tego samego dnia pierwszy skład rozegra drugi towarzyski mecz przeciwko Orlando City w Orlando, zamykając przygotowania do sezonu w Stanach Zjednoczonych. Nova Iguaçu natomiast ma już w środę spotkanie z Bangu w ramach 3. kolejki rozgrywek stanowych.

NOVA IGUAÇU 1 X 1 FLAMENGO - 2. KOLEJKA CAMPEONATO CARIOCA

STADION: Almeidão w João Pessoa (PB).
ARBITER: Jodis Nascimento de Souza.
ASYSTENCI: Hugo Filemon Soares Pinto, Júlio César de Souza Gaudêncio.
WIDZÓW: 16.428BRAMKI: 34' Carlinhos (1:0); 71' Thiaguinho (1:1).
ŻÓŁTE KARTKI: Ronald, Yago, Xandinho (NI); Evertton Araújo, Thiaguinho (FLA).
CZERWONA KARTKA: 89' Thiaguinho (FLA).

NOVA IGUAÇU: Fabrício Santana; Cayo Tenório, Gabriel, Sérgio Raphael (78' Sidney), Ítalo Silva; Ronald (46' Índio), Albert, Yago; João Victor (46' Xandinho), Carlinhos (60' Emerson Carioca), Bill (60' Lucas Campos). TRENER: Carlos Vitor.

FLAMENGO: Matheus Cunha; Santiago, Noga, Diegão, Zé Welinton; Evertton Araújo, Rayan Lucas, Lorran; Werton (90+1' Pedro Estevam), Petterson (90+1' Lucyan), Thiaguinho. TRENER: Mário Jorge.