Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Nova Iguaçu - Flamengo

Raport pomeczowy Nova Iguaçu - Flamengo

Różnica na boisku miała duże znaczenie w pierwszym finałowym meczu Campeonato Carioca. Dzięki dwóm trafieniom Pedro i jednej samobójczej bramce Ronalda, Flamengo pewnie wygrało 3:0 z Nova Iguaçu na stadionie Maracanã, zdobywając tym samym dużą przewagę w walce o tytuł. Teraz, w rewanżu, który odbędzie się w dniu 7 kwietnia, Rubro-Negro mogą przegrać nawet różnicą dwóch goli, a i tak zostaną mistrzem stanu Rio de Janeiro. Aby Orgulho da Baixada po raz pierwszy w swojej historii triumfował w Campeonato Carioca, musi wygrać różnicą czterech lub więcej goli, z kolei wygrana trzema bramkami sprawi, że o tytule zadecydują rzuty karne.

ŁATWOŚĆ

Flamengo nie musiało się zbytnio wysilać ani wywierać intensywnego nacisku na Nova Iguaçu, aby odnieść pewne zwycięstwo. Po kilku zmarnowanych okazjach, podopieczni trenera Tite otworzyli wynik za sprawą rzutu karnego, który wywalczył Ayrton Lucas, a który Pedro zamienił na gola w 19. minucie. Przed przerwą Flamengo mogło zwiększyć prowadzenie, gdyż Pedro ponownie wpisał się na listę strzelców, ale VAR wskazał na spalonego.

Pomimo wysiłków na boisku, Nova Iguaçu nie potrafiła być skuteczna, choć wymusiła Agustína Rossiego kilka obron w trakcie meczu. W drugiej połowie, mając więcej przestrzeni, Flamengo strzeliło jeszcze dwie bramki, najpierw Éverton Cebolinha zagrał do Pedro, a następnie Ronald wpakował piłkę do własnej bramki, próbując powstrzymać Pedro.

NAJLEPSZY STRZELEC I AUTOR 13 TYSIĘCZNEJ BRAMKI FLAMENGO

Dzięki dwóm bramkom zdobytym w sobotę, Pedro osiągnął liczbę 11 trafień w Campeonato Carioca i powiększył swoją przewagę w klasyfikacji strzelców rozgrywek. Napastnik był także autorem 13-tysięcznej bramki w historii Flamengo. "Dziewiątka" miała także udział przy trzecim golu, gdy próbował przelobować Ronalda, który próbując przerwać akcję, zaskoczył bramkarza Fabrício Santanę i skierował piłkę do własnej bramki.

TYSIĄC MINUT BEZ STRATY GOLA

W kolejnym meczu, w którym Flamengo nie stracił gola, Agustín Rossi osiągnął rekordową liczbę 1.055 minut bez puszczenia gola w oficjalnych meczach. Jest rekordzistą klubu. Ostatni gol stracony przez bramkarz w oficjalnym spotkaniu miał miejsce w ostatniej kolejce zeszłorocznej edycji Campeonato Brasileiro: w 25. minucie pierwszej połowy porażki 0:1 z São Paulo na Morumbi.

WSPARCIE DLA GABRIELA BARBOSY

Zawieszony do kwietnia 2025 roku za próbę oszustwa podczas badania antydopingowego, Gabriel Barbosa otrzymał wsparcie od kibiców Flamengo. Przed meczem rozdano fanom naklejki wspierające Gabiego. Pod koniec spotkania jego imię było skandowane przez trybuny.

NASTĘPNE MECZE

Przed rewanżowym finałowym meczem Campeonato Carioca, Flamengo zadebiutuje w Copa Libertadores. W wtorek, w Bogocie, Rubro-Negro wyjdą na murawę, aby zmierzyć się z Millonarios.

NOVA IGUAÇU 0 X 3 FLAMENGO - FINAŁ CAMPEONATO CARIOCA

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ).
WIDZÓW: 43.778.
ARBITER: Alex Gomes Stéfano.
ASYSTENCI: Thiago Henrique Neto Corrêa Farinha, Thiago Rosa de Oliveira Esposito.
VAR: Rodrigo Carvalhaes de Miranda.
ŻÓŁTE KARTKI: Albert, Igor Fraga (NIG); Varela, Erick Pulgar (FLA).
BRAMKI: 20' Pedro (0:1); 53' Pedro (0:2); 80' sam. Ronald (0:3).

NOVA IGUAÇU: Fabrício; Yan Silva (88' Matheus Matias), Gabriel Pinheiro, Sérgio Raphael (75' Ronald), Maicon Esquerdinha (64' Sidney); Albert, Igor Guilherme (63' Fernandinho), Yago Ferreira; Bill, Carlinhos, Xandinho (63' Alegria). TRENER: Carlos Vítor.

FLAMENGO: Rossi; Varela, Fabrício Bruno, Léo Pereira, Ayrton Lucas; Erick Pulgar (74' Igor Jesus), De La Cruz (63' Allan), Arrascaeta (83' Matheus Gonçalves); Luiz Araújo (83' Victor Hugo), Pedro, Éverton Cebolinha (74' Bruno Henrique). TRENER: Tite.