Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Palmeiras - Flamengo

Raport pomeczowy Palmeiras - Flamengo

Palmeiras i Flamengo zremisowali ze sobą 1:1 na stadionie Allianz Parque w 14. kolejce Campeonato Brasileiro. W pierwszej połowie zespół z São Paulo był lepszy, miał przewagę w grze i schodził na przerwę prowadząc po bramce Dudu. W drugiej połowie trener Jorge Sampaoli wprowadził zmiany, wpuszczając Évertona Ribeiro, Giorgiana de Arrascaetę i Bruno Henrique, co sprawiło, że drużyna z Rio de Janeiro dominowała i zdołała doprowadzić do remisu za sprawą trafienia Urugwajczyka. Ten rezultat pozwolił Rubro-Negro objąć tymczasowe drugie miejsce, podczas gdy Verdão utrzymał czwartą pozycję i już po raz czwarty z rzędu nie odniósł zwycięstwa w rozgrywkach.

Pierwsza połowa meczu była intensywna, a główną rolę odegrała kondycja fizyczna. Palmeiras zaczęło naciskać od samego początku i dzięki determinacji oraz dobremu przygotowaniu defensywnemu praktycznie nie dawało Flamengo żadnych szans. Po prawie otwarciu wyniku w pierwszej minucie przez Artura, który zamknął dośrodkowanie na drugi słupek i zmusił Matheusa Cunhę do świetnej obrony, Verdão zdołali otworzyć wynik po trafieniu głową Dudu, który wykorzystał odbicie po uderzeniu Rony'ego i skierował futbolówkę do bramki. W końcówce pierwszej części gry dobre okazje zmarnowali Luan i Éverton Cebolinha (dwukrotnie).

Po powrocie z przerwy Flamengo zdominowało grę, a Palmeiras zobaczyło, jak rywale wprowadzają kluczowych zawodników. Wejście Évertona Ribeiro, Giorgiana de Arrascaety i Bruno Henrique odmieniło obraz gry. Z większą przewagą w grze, drużyna z Rio de Janeiro przejęła inicjatywę i stwarzała zagrożenie, podczas gdy gospodarze skupili się na kontratakach. To właśnie dzięki wprowadzonym zawodnikom Rubro-Negro doprowadzili do wyrównania. Po indywidualnej akcji Évertona Ribeiro, Giorgian de Arrascaeta wykorzystał dośrodkowanie kolegi i wyrównał wynik. W końcówce meczu, gdy gra była otwarta, Palmeiras strzelił nawet dwa gole za sprawą Rony'ego i Murilo, ale oba nie zostały uznane z powodu pozycji spalonej. Flamengo starało się utrzymać kontrolę nad piłką, ale nie zdołało zdobyć zwycięskiego trafienia.

Obie drużyny wracają na boisko w środku tygodnia, w ramach rewanżowych ćwierćfinałowych spotkań Copa do Brasil. W nocy z środy na czwartek Flamengo zmierzy się z Athletico Paranaense w Kurytybie, z kolei z czwartku na piątek Palmeiras zmierzy się z São Paulo na Allianz Parque.

PALMEIRAS 1 X 1 FLAMENGO - 14. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Allianz Parque w São Paulo (SP).
WIDZÓW: 40.229.
ARBITER: Ramon Abatti Abel (Fifa/SC).
ASYSTENCI: Victor Hugo Imazu dos Santos (PR), Henrique Neu Ribeiro (SC).
VAR: Rodolpho Toski Marques (VAR-Fifa-PR).
ŻÓŁE KARTKI: Mayke, Richard Ríos (Palmeiras); Victor Hugo, Ayrton Lucas, Fabrício Bruno (Flamengo).
BRAMKI: 23' Dudu (1:0), 81' Arrascaeta (1:1).

PALMEIRAS: Weverton; Mayke, Luan, Gómez, Piquerez; Richard Ríos (90' Naves), Gabriel Menino (90' Endrick), Raphael Veiga (90' Fabinho); Artur (72' Murilo), Dudu (90' Luis Guilherme), Rony. TRENER: Abel Ferreira.

FLAMENGO: Matheus Cunha; Wesley, Fabrício Bruno, David Luiz, Ayrton Lucas; Thiago Maia, Victor Hugo (75' Bruno Henrique), Gérson, Luiz Araújo (46' Éverton Ribeiro), Éverton Cebolinha (59' Arrascaeta); Pedro (84' Matheus França). TRENER: Jorge Sampaoli.