Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Sampaio Corrêa FE - Flamengo

Raport pomeczowy Sampaio Corrêa FE - Flamengo

Flamengo ponownie skorzystało z duetu Bruno Henrique-Gabriel Barbosa, dzięki któremu w nocy ze środy na czwartek wygrało 2:0 z Sampaio Corrêa na stadionie Mangueirão w ramach 5. kolejki Campeonato Carioca. W pierwszym meczu pierwszego składu po okresie treningowym w Stanach Zjednoczonych, drużyna Tite nie miała trudności z kontrolowaniem spotkania, grając przed pełnymi trybunami kibiców Rubro-Negro.

PIERWSZA POŁOWA

Dzięki sile swojego pierwszego składu, Flamengo narzuciło swoje warunki przeciwko Sampaio Corrêa, zdobywając dwie bramki przewagi w pierwszej połowie. Podopieczni trenera Tite rozpoczęli mecz, wywierając presję na połowie przeciwnika, nie pozwalając drużynie z Saquarema na swobodną grę od tyłu. Bruno Henrique otworzył wynik po 9 minutach gry, wykorzystując odbicie po błędzie bramkarza Leandro Matheusa. Gra Sampaio Corrêa ograniczała się do zamykania się na własnej połowie. Pomimo błędu przy straconej bramce, Leandro Matheus uratował swoją drużynę przy innych próbach Flamengo, jak strzał Giorgiana de Arrascaety w długi róg po dobrej akcji z Gabigolem i Wesleyem. Pod koniec pierwszej połowy Gabriel Barbosa wpisał się na listę strzelców po dobrej asyście Arrascaety.

DRUGA POŁOWA

Sampaio Corrêa wróciła po przerwie z nieco większą inicjatywą, większą obecnością na połowie przeciwnika i w konsekwencji zaczęła popełniać błędy w obronie, których nie wykorzystało Flamengo, które zwolniło tempo i dało trochę więcej swobody drużynie z Saquarema. Pod wodzą Marcelo, drużyna próbowała szybkich kontrataków z Abnerem i Maxem, ale obaj nie potrafili pokonać obrony Rubro-Negro. Mecz zakończył się powolnym tempem, z małymi ambicjami ze strony drużyny, ale to nie zepsuło zabawy dla ponad 40 tysięcy kibiców, którzy wypełnili trybuny Mangueirão, aby oglądać Flamengo.

TABELA

Dzięki zwycięstwu, Flamengo ma na swoim koncie 8 punktów i awansowało na piąte miejsce w tabeli, ale może zostać wyprzedzone, jeśli Boavista pokona Madureirę.

Sampaio Corrêa pozostaje z dorobkiem jednego oczka na 11. miejscu, ale może spaść na ostatnie miejsce, jeśli Audax wygra z Volta Redonda.