Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy São Paulo - Flamengo

Raport pomeczowy São Paulo - Flamengo

Flamengo zrobiło ogromny krok w kierunku finału Copa do Brasil. W obliczu wojowniczego São Paulo, który wywierał dużą presję, drużyna z Rio de Janeiro potwierdziła swoją techniczną przewagę i zdefiniowała grę, gdy było to konieczne, wygrywając 3:1 na Morumbi w pierwszym półfinałowym meczu krajowego pucharu. Można powiedzieć, że Tricolor Paulista w wielu momentach przewyższali Flamengo. Ale kiedy nadszedł czas na podjęcie decyzji, jakość zespołu Rubro-Negro zrobiła różnicę. João Gomes, Gabriel Barbosa i Éverton Cebolinha strzelili gole dla Flamengo, a Rodrigo Nestor dla São Paulo. Teraz drużyna Dorivala Júniora ma komfortową sytuację w rewanżu.

Wydajność zrobiła różnicę w pierwszej połowie. Choć São Paulo miał większe szanse na zdobycie bramki, Flamengo było celniejsze i zakończyło pierwszą połowę prowadząc. João Gomes, uderzeniem głową, strzelił gola dla Rubro-Negro w 11. minucie. Patrick z Tricolor Paulista, choć popełnił błąd przy straconej bramce, był najlepszym graczem z gospodarzy. Dwukrotnie zmusił Santosa do wykonania dobrych obron, a nawet trafił w poprzeczkę. Flamengo, mając wyższą jakości, zawsze było niebezpieczne, gdy znajdowało się w okolicy pola karnego przeciwnika, ale nie mogło się rozwinąć.

Na początku drugiej połowy, São Paulo utrzymało ofensywną postawę, z Giuliano Galoppo w miejsce Igora Gomesa. We Flamengo, z powodu kontuzji zejść musiał David Luiz, którego zastąpił Fabrício Bruno. Nawiasem mówiąc, Argentyńczyk z Tricolor omal nie popełnił fatalnego błędu w swojej pierwszej akcji, kiedy przeoczył podanie. Po kontrataku Pedro podał do Gabriela Barbosy, który prawie podwyższył na 2:0. Następnie gospodarze mieli szanse po uderzeniach Giuliano Galoppo i Rodrigo Nestora.

Więcej szans miał São Paulo, który stracił niezliczone szanse, ale Flamengo było śmiertelne! W 6 minucie gry, po piłce straconej przez Tricolor w ataku, kontratak Rubro-Negro zakończył się bramką Gabigola po obronie Jandreia. Po stracie drugiego gola, podopieczni Rogério Ceniego nie poddali się i zdobyli kontaktową bramkę w 79 minucie, gdy Rodrigo Nestor uderzeniem ze skraju pola karnego pokonał Santosa. Ale jakość techniczna Flamengo była znacznie lepsza. Już w doliczonym czasie gry, po presji São Paulo, strzałem zza pola karnego, Éverton Cebolinha strzelił trzeciego gola i potwierdził dobrą przewagę.

W rewanżu, który odbędzie się w dniu 14 września na stadionie Maracanã, Flamengo może przegrać nawet różnicą jednej bramki, aby awansować do finału, w którym zmierzy się ze zwycięzcą drugiego półfinałowego starcia pomiędzy Corinthians i Fluminense. Z kolei São Paulo potrzebuje wygranej różnicą trzech bramek, aby wywalczyć bezpośredni awans. Albo dwoma, aby doprowadzić do serii rzutów karnych.

W przypadku Brasileirão, São Paulo wraca na boisko w niedzielę kiedy podejmować będzie Fortalezę na stadionie Morumbi. Z kolei Flamengo tego samego dnia rozegra klasyk z Botafogo na stadionie Nilton Santos.

SÃO PAULO 1 x 3 FLAMENGO - PÓŁFINAŁ COPA DO BRASIL

STADION: Morumbi w São Paulo (SP)
WIDZÓW: 51.365
ARBITER: Anderson Daronco (SC) [FIFA]
ASYSTENCI: Rafael da Silva Alves (RS), Nailton Junior de Sousa Oliveira (CE).
VAR: Rodrigo D'Alonso Ferreira (SC)
ŻÓŁTE KARTKI: Éverton Cebolinha
BRAMKI: 11' João Gomes (0-1), 67' Gabriel Barbosa (0-2), 79' Rodrigo Nestor (1-2), 90'+4' Éverton Cebolinha (1-3)

SÃO PAULO: Jandrei; Rafinha, Diego Costa, Léo; Igor Vinícius, Pablo Maia (90'+3' Colorado), Igor Gomes (46' Galoppo), Rodrigo Nestor, Patrick (65' Luciano), Reinaldo (76' Welington); Calleri. TRENER: Rogério Ceni.

FLAMENGO: Santos; Rodinei, David Luiz (46' Fabrício Bruno), Léo Pereira, Filipe Luís; Thiago Maia, João Gomes (59' Vidal), Éverton Ribeiro (72' Victor Hugo), Arrascaeta; Pedro (90'+3' Lázaro), Gabriel Barbosa (72' Éverton Cebolinha). TRENER: Dorival Júnior.