Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy São Paulo - Flamengo

Raport pomeczowy São Paulo - Flamengo

W ostatniej kolejce tegorocznej edycji Campeonato Brasileiro, Flamengo przegrało 0:1 z São Paulo na stadionie Morumbi. Rubro-Negro, którzy potrzebowali wygranej, aby bez patrzenia na wyniki innych meczów, bezpośrednio awansować do fazy grupowej przyszłorocznej edycji Copa Libertadores, mogą głęboko odetchnąć z ulgą, nawet po porażce, właśnie dzięki sprzyjających wynikom innych spotkań. Luciano strzelił zwycięskiego gola dla Tricolor Paulista, którzy w tym spotkaniu grali o przysłowiową pietruszkę.

Flamengo zakończyło rozgrywki na czwartym miejscu, zdobywając 66 punktów. São Paulo z 53 oczkami zakończyło udział na 10. miejscu. Mecz był niskiej jakości, ale gospodarze dominowali w obu połowach. Rubro-Negro nie mieli wyraźnych szans na zdobycie bramki i zasłużenie przegrali.

SÃO PAULO LEPSZE W PIERWSZEJ POŁOWIE

Bez konkretnych celów, São Paulo nie musiało zbytnio się starać, aby być znacznie lepszym od Flamengo w pierwszej połowie. Bramka Luciano padła bardzo swobodnie. Caio Paulista, Wellington Rato i Luciano nie napotkali oporu w akcji. Na początku pojedynku Tricolor Paulista zdominowali posiadanie piłki, ale ostatecznie skończyło się na wyniku 51% do 49% na korzyść gospodarzy. Podopieczni trenera Dorivala Júniora byli również lepsi w strzałach: 5 do 3. Flamengo miało tylko uderzenie Pedro i główkę Pablo, oba bez większego zagrożenia dla bramkarza Rafaela.

DRUGA POŁOWA BEZ BOHATERÓW

Widząc, że Botafogo przegrywa z Internacional, Flamengo wydawało się niezainteresowane grą i nie sprawiło przeciwnikowi żadnych kłopotów. Natomiast São Paulo, choć kontrolowało grę, nie utrzymało tempa pierwszej połowy i skupiło się na utrzymaniu wyniku.

SÃO PAULO 1 x 0 FLAMENGO - 38. KOLEJKA CAMPEONATO BRASILEIRO

STADION: Morumbi w São Paulo (SP).
ARBITER: Caio Max Augusto Vieira (RN).
ASYSTENCI: Luanderson Lima dos Santos (BA/ Fifa), Victor Hugo Imazu dos Santos (PR).
VAR: Diego Pombo Lopez (BA).
ŻÓŁTE KARTKI: Pablo, Allan (FLA).
BRAMKA: 26' Luciano (1:0).

SÃO PAULO: Rafael; Nathan, Arboleda, Beraldo, Welington (76' Patryck); Pablo Maia, Alisson, Luciano (76' Talles Costa); Wellington Rato (86' Diego Costa), Caio Paulista (64' Erison), Juan (64' Willian Gomes). TRENER: Dorival Júnior.

FLAMENGO: Rossi; Varela (73' Wesley), Fabrício Bruno, Pablo (68' Allan), Ayrton Lucas; Pulgar, Gérson (56' Bruno Henrique), Arrascaeta; Luiz Araujo (46' Victor Hugo), Éverton Cebolinha (68' Éverton Ribeiro), Pedro. TRENER: Tite.