Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Vasco - Flamengo

Raport pomeczowy Vasco - Flamengo

Flamengo wyszło już na boisko z przewagą dwóch równych wyników, aby podjąć spróbować zdobyć czwarte z rzędu mistrzostwo Campeonato Carioca. Podopieczni trenera Paulo Sousy opuścili murawę stadionu Maracanã w jeszcze spokojniejsi sytuacji, gdyż wygrali 1:0 z Vasco w pierwszym półfinałowym starciu rozgrywek stanowych. Zwycięską bramkę strzelił Gabriel Barbosa z rzutu karnego w końcówce pierwszej połowy klasyku.

Tak więc Vasco będzie musiało wygrać w niedzielnym rewanżowym meczu dwoma lub więcej golami jeśli chce dotrzeć do finału Campeonato Carioca i uniemożliwić Flamengo rozegranie czwartego z rzędu finału.

Ale, aby tak się stało, podopieczni trenera Zé Ricardo muszą całkowicie zmienić to, co zaprezentowali w środę, ponieważ pierwszy strzał na bramkę oddali dopiero na początku drugiej połowu. Do tego czasu gra była tylko Flamengo. Drużyna Paulo Sousy była w posiadaniu piłki we wczesnej fazie, chociaż nie była w stanie przełożyć całej swojej przewagi na wyraźne szanse.

Ale przy tak dużej dominacji i atakowaniu, bramka w końcu padła. Co prawda sędzia potrzebował pomocy VAR, aby podyktować rzut karny po zagraniu ręką Andersona Conceição. Gabigol zrobił swoje i strzelił gola dla Flamengo.

Druga połowa byłą dla Vasco, które próbowało więcej atakować, ale napotkało ograniczenia techniczne swoich graczy. Rubro-Negro wykorzystali tę przewagę, aby utrzymać wynik bez wielu obaw, a nawet oszczędzić niektórych swoich kluczowych zawodników do końca meczu.

VASCO 0x1 FLAMENGO - PÓŁFINAŁ CAMPEONATO CARIOCA

STADION: Maracanã, Rio de Janeiro (RJ)
ARBITER: Felipe da Silva Gonçalves Paludo
ASYSTENCI: Luiz Claudio Regazone, Michael Correia
VAR: Carlos Eduardo Nunes Braga
WIDZÓW: 37.867
ŻÓŁTE KARTKI: Juninho, Figueiredo, Léo Matos (VAS) / Andreas Pereira, Matheuzinho (FLA)
BRAMKA: 44' Gabriel Barbosa (0-1)

VASCO: Thiago Rodrigues; Léo Matos, Quintero, Anderson Conceição, Edimar; Juninho (63' Yuri Lara), Zé Gabriel (84' Luiz Henrique), Nenê (78' Vitinho); Weverton (46' Figueiredo), Gabriel Pec (78' Bruno Nazário), Raniel. TRENER: Zé Ricardo.

FLAMENGO: Hugo; Fabrício Bruno, David Luiz, Filipe Luís; Matheuzinho (60' Rodinei), Willian Arão, Andreas Pereira (60' João Gomes), Éverton Ribeiro (76' Marinho); Bruno Henrique (46' Lázaro), Arrascaeta; Gabriel Barbosa (86' Pedro). TRENER: Paulo Sousa.