Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Vasco - Flamengo

Raport pomeczowy Vasco - Flamengo

Flamengo po raz piąty z rzędu zagra w finale Campeonato Carioca. W niedzielę na stadionie Maracanã Rubro-Negro wygrali 3:1 z Vasco, a teraz w wielkim finale zmierzą się z Fluminense, powtarzając ostatnie cztery finały rozgrywek stanowych.

WYRÓWNANA PIERWSZA POŁOWA

Niedzielne zwycięstwo Flamengo 3:1 nad Vasco zapewniło podopiecznym trenera Vítora Pereiry miejsce w finale Campeonato Carioca. Rubro-Negro wyszli na prowadzenie po uderzeniu Pedro zza pola karnego, które zmieniło kierunek po odbiciu się od Jaira. Jeszcze w pierwszej połowie Vasco wyrównało po strzale głową Manuela Capasso po rzucie rożnym wykonanym przez Lucasa Pitona i ponownie potrzebowało tylko jednej bramki, aby awansować do finału. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

ZABÓJCZA DRUGA POŁOWA

W drugiej połowie Vasco było znacznie bardziej aktywne i zdecydowanie dominowało w meczu. Zespół prowadzony przez trenera Maurício Barbieriego stworzył wiele okazji bramkowych, ale nie zdołał odwrócić wyniku. Lepsze okazało się Flamengo, które wykorzystało jedną z okazji, bliżej końca drugiej połowy. W 81. minucie gry, Matheus França rozpoczął kontratak i został powalony w polu karnym przez Manuela Capasso. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Pedro, który ponownie wprowadził drużynę na prowadzenie. W doliczonym czasie gry napastnik zaliczył asystę przy trafieniu Ayrtona Lucasa, który ustalił wynik meczu.

DWA GOLE I ASYSTA PEDRO

Pedro nie błyszczał, ale był bezpośrednio zaangażowany we wszystkie trzy bramki swojego zespołu. Miał trochę szczęścia, zasługiwał na to i był sprytny. Przy pierwszej bramce miał szczęście, gdy piłka odbiła się od Jaira i zniweczyła szanse obrony Léo Jardima. Przy drugiej, z rzutu karnego, uderzył mocno, chociaż nie zdołał zmylić bramkarza, ale piłka wpadła do siatki. Na końcu, był sprytny, żeby szybko wykonać rzut wolny i umożliwić Ayrtonowi Lucasowi zdobycie bramki przeciwko Vasco.

KLASYK PEŁEN FAULI

Klasyk pomiędzy Vasco i Flamengo zawsze jest zacięty, a ponownie tak było na stadionie Maracanã. Łącznie oba zespoły popełniły 36 fauli, a sędzia pokazał siedem żółtych kartek. Vasco popełniło 16 fauli (trzy żółte kartki), a Flamengo 20 (cztery żółte kartki). Był to bardzo zacięty mecz.

FINAŁ CAMPEONATO CARIOCA

Tegoroczna edycja Campeonato Carioca zostanie rozstrzygnięta po raz czwarty z rzędu między Flamengo i Fluminense, co jest niespotykanym dotąd w historii rozgrywek stanowych osiągnięciem. Oba mecze są zaplanowane na 2 i 9 kwietnia. W następną niedzielę nie ma meczu z powodu przerwy na mecze międzynarodowe.

W przeciwieństwie do półfinałów, drużyna z lepszym wynikiem nie będzie miała korzyści z remisu w decydującym meczu o mistrzostwo. W takim przypadku, tytuł zostanie rozstrzygnięty w serii rzutów karnych.

VASCO 1 X 3 FLAMENGO - REWANŻOWY PÓŁFINAŁ CAMPEONATO CARIOCA

STADION: Maracanã w Rio de Janeiro (RJ)
WIDZÓW: 49.779
ARBITER: Bruno Arleu de Araújo
ASYSTENCI: Luiz Cláudio Regazone, Thiago Henrique Neto Corrêa Farinha
VAR: Rodrigo Carvalhaes de Miranda
ŻÓŁTE KARTKI: David Luiz, Fabrício Bruno, Gérson, Varela (Flamengo); Alex Teixeira, Jair, Gabriel Pec  (Vasco)
BRAMKI: 15' Pedro (0:1); 25' Capasso (1:1); 84' Pedro (1:2); Ayrton Lucas (90'+5')

VASCO: Léo Jardim; Puma Rodríguez, Capasso, Léo, Lucas Piton; Andrey Santos, Rodrigo (87' Nenê), Jair (74' Barros), Gabriel Pec (74' Erick Marcus), Alex Teixeira (87' Orellano); Pedro Raul (56' Eguinaldo). TRENER: Maurício Barbieri.

FLAMENGO: Santos; Fabrício Bruno, Rodrigo Caio (59' Vidal), David Luiz; Éverton Cebolinha (59' Varela), Thiago Maia, Gérson (79' Léo Pereira), Ayrton Lucas; Arrascaeta (78' Matheus França), Gabriel Barbosa (59' Éverton Ribeiro), Pedro. TRENER: Vítor Pereira.