Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Raport pomeczowy Volta Redonda - Flamengo

Raport pomeczowy Volta Redonda - Flamengo

W nocy ze środy na czwartek, Flamengo wygrało 3:1 z Volta Redonda na stadionie Raulino de Oliveira w 8. kolejce Taça Guanabara. Rubro-Negro przegrywali po pierwszej połowie po tym jak w doliczonym czasie gola strzelił Luizinho, a chwilę później Gabriel Barbosa nie wykorzystał rzutu karnego. W drugiej połowie trener Vítor Pereira wprowadził na boisko Évertona Ribeiro, a gra ofensywna Flamengo wzrosła. W wyrównującym trafieniu, pomocnik zagrał do Pedro, który jednak przepuścił piłkę do Gabriela Barbosy, który stanął sam na sam z bramkarzem i tym razem był bezbłędny. Gabi jeszcze raz wpisał się na listę strzelców kilka minut później, a Pedro ustalił wynik konfrontacji w doliczonym czasie gry.

GABRIEL BARBOSA NIE WYKORZYSTUJE RZUTU KARNEGO, ALE JEST DECYDUJĄCY

To był prawie idealny mecz dla nowej "dychy" Rubro-Negro. Bardzo aktywny we wszystkich ruchach ofensywnych Flamengo, zawodnik został sfaulowany w polu karnym krótko po tym, jak Volta Redonda objęła prowadzenie. Jednak bramkarz Vinícius obronił jedenastkę wykonywaną przez Gabriela, który tym samym nie wykorzystał swojego piątego rzutu karnego w 42 próbach dla klubu z Rio de Janeiro. Mimo to nadal był jednym z najlepszych graczy na boisku i pomógł Flamengo wygrać strzelając dwa gole po przerwie. Dzięki golom w spotkaniu Gabigol został dziesiątym najlepszym strzelcem w historii Flamengo ze 142 golami.

POWRÓT NA FOTEL LIDERA

Dzięki zwycięstwu Flamengo wróciło na fotel lidera Taça Guanabara mając na swoim koncie 17 punktów - o jeden więcej niż Botafogo. Z kolei Volta Redonda zajmuje czwarte miejsce z 13 oczkami.

NASTĘPNY MECZ

Już w nastroju przygotowań do Recopa Sudamericana, którego pierwszy mecz zostanie rozegrany w dniu 21 lutego, Flamengo wraca na boisko w sobotę, kiedy zmierzy się przeciwko Resende. Mecz na stadionie Raulino de Oliveira będzie rozgrywany w ramach 7. kolejki Taça Guanabara, która została przełożona ze względu na udział Rubro-Negro w Klubowych Mistrzostwach Świata. Volta Redonda wraca na boisko dopiero w dniu 26 stycznia, kiedy w 9. kolejce zagra z Bangu na stadionie Moça Bonita.

WCHODZI ÉVERTON RIBEIRO I DYKTUJE RYTM DRUGIEJ POŁOWY

Usunięty z wyjściowego składu Éverton Ribeiro wszedł po przerwie i pokazał, jak ważny jest dla zespołu. Przy dużym ruchu prawą stroną pomocnik zbudował akcje przy wyrównującej bramce i dyktował rytm drugiej połowy. Jego wejście na boisko zwiększyło również produktywność Giorgiana de Arrascaety, co odegrało kluczową rolę w zdobyciu dwóch pozostałych bramek dla Rubro-Negro.

VOLTA REDONDA 1X 3 FLAMENGO - 8. KOLEJKA TAÇA GUANABARA

STADION: Raulino de Oliveira we Volta Redonda (RJ)
WIDZÓW: 10.979
ARBITER: Bruno Mota Correia
ASYSTENCI: Diego Luiz Couto Barcelos, Daniel de Oliveira Alves Pereira
BRAMKI: 45'+1' Luizinho (1:0), 57' Gabriel Barbosa (1:1) 74' Gabriel Barbosa, (1:2), 90'+4' Pedro (1:3)
ŻÓŁTE KARTKI: Dudu, Bruno Barra e Wellington Silva (VOL); Thiago Maia, Vidal, Everton Ribeiro, Erick Pulgar (FLA)

VOLTA REDONDA: Vinícius; Wellington Silva (84' Kauan), Alix, Sandro Silva, Ricardo Sena; Bruno Barra, Dudu (46' Henrique Silva), Luciano (79' Darnley), Luizinho (64' Guilherme Cachoeira); Pedrinho (64' Iury), Lelê. TRENER: Rogério Corrêa.

FLAMENGO: Santos; Varela, Fabrício Bruno, David Luiz, Ayrton Lucas (58' Matheuzinho); Thiago Maia (58' Éverton Cebolinha), Gérson (46' Éverton Ribeiro), Vidal (58' Erick Pulgar), Arrascaeta; Gabriel Barbosa (87' Marinho), Pedro. TRENER: Vítor Pereira.