flamengo.com.pl


Allan i David Luiz trenują z grupą
Twitter Flamengo

Flamengo ma wielką szansę przystąpić do meczu z Red Bull Bragantino, który odbędzie się w dniu 23 listopada na stadionie Maracanã, z tylko jedną nieobecnością. Allan i David Luiz, którzy znajdowali się pod opieką Departamentu Medycznego, trenowali z zespołem we wtorek i mają duże szanse znaleźć się w kadrze meczowej dostępnej dla trenera Tite przeciwko drużynie z Bragança Paulista. Tym samym jedynym nieobecnym będzie Gabriel Barbosa, zawieszony za czerwoną kartkę otrzymaną w ostatnim spotkaniu z Fluminense.

Wtorkowa sesja treningowa, po dwóch dniach wolnego, była głównie poświęcona zajęciom na zmniejszonym boisku, z posiadaniem piłki i tradycyjnymi "dwoma dotknięciami".

Allan doznał zerwania powięzi podeszwowej lewej stopy w dniu 13 września w meczu z Athletico Paranaense. Ponadto, podczas okresu rekonwalescencji, przeszedł operację w celu pozbycia się przewlekłego bólu w prawej kostce.

Natomiast David Luiz doznał poważnego skręcenia prawej kostki w dniu 18 października podczas zwycięstwa 2:0 nad Cruzeiro. Badania wykazały zerwanie więzadła.

Jeśli uda im się wrócić do gry przeciwko Red Bull Bragantino, Allan i David Luiz wrócą przed przewidywanym czasem powrotu do zdrowia po kontuzjach. W niedawnym wywiadzie, szef Departamentu Medycznego Flamengo, Márcio Tannure, pochwalił profesjonalizm duetu.

  • dodał: MentiX
  • 14.11.2023; 21:33
  • źródło: globoesporte.com
  • foto: Twitter Flamengo
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Pedro: Palmeiras 1:1 Flamengo

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Starcie gigantów brazylijskiego futbolu zakończone remisem 1:1.
Video


Wygrywając 1:0 z Olimpią, Flamengo zrobiło mały krok w awansie do ćwierćfinału Copa Libertadores.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX