errors.8192.1 (8192): PHP Startup: The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead [ SYSPATH/classes/database/driver/mysql.php, line 61 ]
 Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Caixa może ponownie być sponsorem Flamengo

flamengo.com.pl


Caixa może ponownie być sponsorem Flamengo
Twitter Flamengo

Caixa Econômica Federal przestał sponsorować kluby piłkarskie w 2019 roku. Jednak państwowy bank rozważa wznowienie sponsorowania, co oznacza, że Flamengo może wkrótce ponownie liczyć na byłego partnera.

Warto przypomnieć, że w 2018 roku Rubro-Negro byli klubem, który otrzymał najwięcej środków od publicznej instytucji finansowej. Łącznie było to 6,2 miliona euro, podzielone na "bonusy" i sponsoring dla Flamengo w tamtym czasie. Następnie na liście pojawiały się Santos (3,4 miliona euro), Cruzeiro (3,19 miliona euro) i Atlético Mineiro (2,48 miliona euro).

Od czasu wejścia do świata piłki nożnej w 2012 roku, Caixa wypłaciła 137,82 miliona euro 35 krajowym zespołom. Z tej kwoty 90% (125,14 miliona euro) stanowiło wsparcie finansowe, a pozostałe 10% (12,57 miliona reali) to "bonusy". Flamengo było jednym z głównych beneficjentów, otrzymując 37% wszystkich środków przekazanych przez Caixa Econômica Federal na piłkę nożną w tym okresie. Oznacza to, że Rubro-Negro zarobili 28,2 miliona euro (20,3%) dzięki sześciu umowom podpisanym z bankiem państwowym.

WZROST WARTOŚCI KOSZULKI

W 2013 roku Flamengo rozpoczęło proces restrukturyzacji administracyjnej i finansowej pod kierownictwem Eduardo Bandeiry de Mello, który pełnił funkcję prezydenta Rubro-Negro do 2018 roku. W następnym roku Rodolfo Landim objął najwyższe stanowisko kierownicze w klubie z Rio de Janeiro i tę funkcję będzie pełnił do grudnia 2024 roku. W tym czasie wartość koszulki wzrosła o 277%. Innymi słowy, scenariusz finansowy, jaki czeka Mais Querido na rok 2024, wydaje się jeszcze bardziej zachęcający.

OBECNY GŁÓWNY SPONSOR

Obecnie głównym sponsorem Flamengo jest BRB. Umowa z bankiem państwowym z Brasílii została podpisana w 2020 roku i miała obowiązywać do lipca 2023 roku, zapewniając Rubro-Negro kwotę 6,07 miliona euro rocznie. Jednak przedłużenie zostało podpisane do stycznia 2024 roku za 4,27 miliona euro. Istnieje możliwość przedłużenia umowy, a także zakończenie współpracy od lutego.

Jeśli BRB zrezygnuje z miejsca głównego sponsora, Flamengo otworzy nowe możliwości dla najbardziej wartościowej przestrzeni na koszulce. Dzięki temu będziesz mógł wynegocjować wyższą wartość niż ta, która jest otrzymywana dzięki umowie z bankiem.

  • dodał: MentiX
  • 15.11.2023; 07:19
  • źródło: globoesporte.com
  • foto: Twitter Flamengo
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Gérson: Flamengo 2:1 Bahia

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
David Luiz cieszy się z trafienia, które zapewniło Flamengo wygraną 2:1 nad Bahią.
Video


Pomimo osłabienia, Flamengo walczyło do końca i odniosło zwycięstwo 2:1 nad Bahią.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX