flamengo.com.pl


Diego: Dużo entuzjazmu dla tego, co ma nadejść

Obecny kapitan Flamengo, Diego Ribas, jest jednym z najdłużej występujących zawodników w klubie z obecnej drużyny, a także tym, który ma jedną z głównych historii odkupienia i zwrotu. W ostatni poniedziałek, doświadczony pomocnik zakończył pięć lat w klubie, co świętował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Pierwsze wrażenie, które już pokazało wielkość tego klubu i całego Nação Rubro-Negra! Pięć lat później czuję wdzięczność i wielki entuzjazm dla tego, co ma nadejść... Osiągnięcia, które celebrujemy i trudności, które wspólnie pokonujemy, dają mi pewność, że przede wszystkim nasza historia jest autentyczna i prawdziwa ! Dziękuję Flamengo!" - napisał Diego.

Również za pośrednictwem mediów społecznościowych Flamengo złożył hołd Diego Ribasowi i zadeklarował swoją miłość do zawodnika.

"Idol! Gratulujemy 5 lat w Manto Sagrado! Kochamy Cię!"

Diego, przybył do Fla w połowie 2016 roku i został przyjęty jak prawdziwy idol na zatłoczonym lotnisku. W sumie rozegrał już 230 meczów, zdobył dziesięć tytułów, 40 goli i zaliczył 32 asysty. Był czarnym charakterem, jak w przegranym finale Copa do Brasil w 2017 roku i bohaterem, jak zdobyciu Copa Libertadores w 2019 roku, kiedy rozpoczął obie akcje, które zapewniły triumf nad River Plate (2:1).

Dla Flamengo tytuły są następujące: cztery Carioca, dwa Brasileiro, dwa Supercopa do Brasil, jeden Recopa Sudamericana i jeden Libertadores. Obecna umowa wygasa w grudniu, ale wiceprezydent klubu ds. piłki nożnej Marcos Braz ostrzegł, że nie będzie problemów z odnowieniem.

Teraz, mając status startera i jednego z największych liderów w drużynie, Diego przygotowuje się do swojego 231. meczu dla Flamengo. Tym razem wyzwaniem będzie pojedynek 1/8 finału Copa Libertadores przeciwko Defensa y Justicia na stadionie Mané Garrincha w Brasílii – z udziałem do 25% publiczności.

  • dodał: MentiX
  • 20.07.2021; 21:45
  • źródło: lance.com.br
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Gabriel Barbosa: Flamengo 4:1 Unión La Calera

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Gabi "czyści" buty Arrascaeta po tym jak ten asystował, przy jego bramce.
Video


Flamengo nie miał większych problemów i pewnie wyrał 4:1 z Union La Calera w Copa Libertadores.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX