flamengo.com.pl


Dobry bilans z Argentyńskimi klubami w Brazylii

Gdyby przewaga na tablicy wyników była niewystarczająca, kibice Flamengo mogą trzymać się liczb, aby mieć dodatkową dawkę pewności siebie w rewanżowym meczu 1/8 finału Copa Libertadores, który odbędzie się w najbliższą środę na stadionie Mané Garrincha. Dwie ważne historie dają wyobrażenie o korzystnych prognozach Rubro-Negro do zmierzenia się z Defensa y Justicia.

Pierwsza, nowsza, dotyczy miejsca rozegrania gry, Flamengo nie przegrał na Mané Garrincha od ponad pięciu lat. Ostatnia porażka miała miejsce w czerwcu 2016 roku - przegrana 1:2 z Palmeiras w spotkaniu, która została naznaczona wykluczeniem obrońcy Césara Martinsa za "obronę" piłki ręką na linii bramkowej.

Od tego czasu w 14 meczach padło 10 zwycięstw i 4 remisy, co daje  81% skuteczności. Warto też pamiętać o dwóch zdobytych na stadionie tytułach - Supercopa do Brasil w 2020 i 2021 roku. Jeśli utrzymają swoją passę bez porażki kolejnym zwycięstwem lub remisem, Rubro-Negro zagwarantuje sobie miejsce w ćwierćfinale najważniejszych klubowych rozgrywek na kontynencie.

Kolejną korzystną retrospektywą Flamengo jest bilans przeciwko argentyńskim klubom. W historii Copa Libertadores, Rubro-Negro rozegrał 15 meczów z drużynami z sąsiedniego kraju, odnosząc siedem zwycięstw, sześć remisów i tylko dwie porażki. W sumie strzelono 27 goli i 16 stracono.

Jako gospodarze, bilans przeciwko "hermanos" w Copa Libertadores jest jeszcze lepszy - cztery zwycięstwa, trzy remisy i brak porażek. Pomimo odpadnięcia z Racingiem na stadionie Maracanã w 2020 roku, Flamengo nigdy w historii rozgrywek nie przegrał z argentyńskim klubem w Brazylii. Jeśli uda im się utrzymać wyczyn przeciwko Defensa y Justicia, awans jest gwarantowany.

FLAMENGO JAKO GOSPODARZ PRZECIW ARGENTYŃCZYKOM W LIBERTADORES:

1982 - Flamengo 4:2 River Plate (Maracanã)

1991 - Flamengo 2:1 Boca Juniors (Maracanã)

2012 - Flamengo 3:0 Lanús (Engenhão)

2017 - Flamengo 4:0 San Lorenzo (Maracanã)

2018 - Flamengo 2:2 River Plate (Engenhão)

2020 - Flamengo 1:1 Racing (Maracanã)

​2021 - Flamengo 0:0 Vélez Sarsfield (Maracanã)

Z przewagą 1:0 na tablicy wyników, Rubro-Negro spotka się z Defensa y Justicia w najbliższą środę. Drużyna Fla zagwarantuje sobie udział w następnej fazie odnosząc dowolne zwycięstwo lub remis. Jeśli argentyński zespół również wygra 1:0, starcie zostanie rozstrzygnięte rzutami karnymi. Każdy inny triumf Argentyńczyków wyeliminuje drużynę brazylijską.

  • dodał: Anusz
  • 20.07.2021; 12:12
  • źródło: lance.com.br
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Gabriel Barbosa: Flamengo 4:1 Unión La Calera

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Gabi "czyści" buty Arrascaeta po tym jak ten asystował, przy jego bramce.
Video


Flamengo nie miał większych problemów i pewnie wyrał 4:1 z Union La Calera w Copa Libertadores.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX