flamengo.com.pl


Fábio Matias nowym trenerem zespołu U-20

Flamengo ogłosił w środę trenera Fábio Matiasa nowym dowódcą zespołu U-20. Mistrz Copa São Paulo de Futebol Júnior z Internacionalem w 2020 roku, został wprowadzony do składu dziś rano i już zaczął pracować z zawodnikami w Ninho do Urubu.

Matias zastąpi Maurício Souzę, który awansował do pierwszego zespołu na stałego asystenta w sztabie szkoleniowym kierowanym przez Renato Gaúcho. Został wybrany przez Flamengo właśnie dlatego, że ma profil podobny do Mauricinho, skupiając się na szkoleniu zawodników.

"Nie mam wątpliwości, że Fábio Matias jest dziś jednym z głównych nazwisk związanych z młodzieżową piłką nożną w Brazylii. Przeanalizowaliśmy niektóre nazwiska i osiągnęliśmy konsensus, że był najbardziej wskazanym profesjonalistą na rynku, aby kontynuować wspaniałą pracę prowadzoną przez Maurício Souzę na czele naszego zespołu U-20 od 2017 roku". - powiedział Vitor Zanelli, wiceprezydent sektora młodzieżowego, sekcji kobiecej i futsalu Flamengo na oficjalnej stronie klubu.

Po przybyciu Fábio Matias pochwalił strukturę oferowaną przez Flamengo w sektorze młodzieżowym.

"Obecnie Flamengo jest bez wątpienia największym klubem w Brazylii pod każdym względem i jednym z największych na świecie. Ponadto struktura oferowana przez sektor młodzieżowy jest wspaniała i zapewnia pełne warunki pracy dla doskonałości w treningu i rozwoju piłkarzy. To sprawia, że ​​każdy profesjonalista, który pracuje w mojej okolicy, chce tu być. Ze mną nie mogło być inaczej, a gdy otrzymałem zaproszenie, nie miałem wątpliwości, że od razu je przyjmę. Proces ten został już znakomicie przeprowadzony przez profesjonalistów, którzy tu są, a ja przybywam, aby kontynuować tę wspaniałą pracę". - powiedział Fábio Matias na oficjalnej stronie Flamengo.

Fábio Matias przedłużył kontrakt z Internacionalem na początku sezonu. W zwycięskiej kampanii Copinha, z tytułem nad Grêmio w finale, trener prowadził takich graczy jak Praxedes, Caio Vidal, Guilherme Pato, Pedro Henrique i Lucas Mazetti. Prowadził pierwszy zespół na początku Campeonato Gaúcho.

  • dodał: MentiX
  • 21.07.2021; 20:18
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Gabriel Barbosa: Flamengo 4:1 Unión La Calera

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Gabi "czyści" buty Arrascaeta po tym jak ten asystował, przy jego bramce.
Video


Flamengo nie miał większych problemów i pewnie wyrał 4:1 z Union La Calera w Copa Libertadores.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX